Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Јасно Моќ 2 ft (20 Amp) Т-Сечилото 3 Штекер Генератор Продолжување Кабелот Адаптер со Запалени Крајот, Т-Сечилото 20 Amp Приклучокот, Жолта, CP10137

Јасно Моќ 2 ft (20 Amp) Т-Сечилото 3 Штекер Генератор Продолжување Кабелот Адаптер со Запалени Крајот, Т-Сечилото

DEN 455.76
 

Производот е достапен
Достапност

Т-Слот конектори работат одлично со стандардни 15amp или Т-сечилото 20amp моќ алатки и апарати.Масло, Вода, времето и отпорни на абразија, пламен retardant.Ги исполнува упатствата за БЗР барањата за употреба на работни места.Работи одлично со генератори и работно место привремена моќ кутии.останува флексибилни во температури од -58°С до +221°F. Агенција тестира и да биде одобрен за употреба во USA & Canada.Ова Јасно Моќ CP10137 генератор адаптер обезбедува извонредни перформанси и во екстремни климатски услови на температури од -58°С до +221°F (-50°C до +105°C).Тоа е супериорен во однос на отпорност на масло, влага, озон, напукнување, и е извонредна отпорност на злоупотреба, грубото ракување и носат.Моќ Индикатор за Светло во конекторот покажува кога има моќ преку кабелот.Јасно адаптер карактеристики на 20 A директно сечилото приклучок и Трикратен-Допрете со Т-Слот конектори кои работат со алатки и апарати со било Основано 15 amp приклучок или Т-Сечилото 20 amp приклучокот.

Кон својствата

Производи во категоријата