Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XUXUWA Моторни Комплет, 400W 48VDC Вретено Мотор со ER8 Чак + Сала Brushless Мотор, Возачот е Компатибилен со DC Brushless Вретено се Вози Контрола на Гравирање Машина

XUXUWA Моторни Комплет, 400W 48VDC Вретено Мотор со ER8 Чак + Сала Brushless Мотор, Возачот е Компатибилен со

DEN 2260.80
 

Производот е достапен
Достапност

Максимална излезна од 400 W, влезен напон 48 VDC.Три контрола на брзината начини : control panel potentiometer, надворешен напон контрола и надворешна PWM контрола.Две старт и стоп начини : control panel start и stop (стоп), и надворешни IO start и stop (стоп).Максимална Контрола на брзината на 12,000 ВРТЕЖИ во минута.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Карактеристики : Максимална излезна од 400 W, влезен напон 48 VDC Три контрола на брзината начини : control panel potentiometer, надворешен напон контрола и надворешна PWM контрола Две старт и стоп начини : control panel start и stop (стоп), и надворешни IO старт и стоп На максимална контрола на брзината на 12,000 ВРТЕЖИ во минута Содржи на M542 стандард за ладење школка и пластични школка Погоден Компатибилен со dc brushless вретено се вози контрола на гравирање машина 400 W dc brushless вретено мотор со ER8 chuck Specification : Материјал : M542 стандард за ладење школка + plastic Max.излезна моќност : 400w Input напон : 48 VDCMax.Брзина : 12000rpm Weight : Прибл.1878g/66.2 oz Package листа : 1 x Motor1 x ER8 clamp1 x Моторни Возачот.

Кон својствата

Material:
M542 standard cooling shell + plastic
Max. output power:
400w
Input voltage:
48VDC
Max. Speed:
12000rpm
Weight:
Approx.1878g/66.2oz
Package list:
1 x Motor :
1 x  ER8 clamp :
1 x Motor Driver :

Производи во категоријата