Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof Солидна (Сива)

Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof Солидна (Сива)

DEN 959.04
 

Производот е достапен
Достапност

Имајќи ги покрие чисти ќе се обезбеди години на оптимална заштита.Покрај тоа нуди голема заштита на вашиот заврши, возилото ги опфаќа исто така и заштита на возило внатрешни работи од исчезнува, блок љубопитните очи од гледање на она што е внатре во автомобил (и дејствува како кражба на одвраќање) и помогне на животната средина преку намалување на потребата за автомобил за перење.Обичај огледало и антена џебови се пораби во да им овозможи на маска за да се одморат snuggly на вашето возило е екстериерот.НЕ го покривајте влажно возило.Прерана употреба на маска во оваа ситуација би можело да предизвика штета на repainted површини или лак боја.Овој слој од мраз мора да бидат одмрзнати пред отстранување.Направени од мека микро-влакна ткаенини, материјалот е високо дише и лесни уште отпорни на вода, што го прави идеален за внатрешна или надворешна употреба.Еден од Coverking е моделот дизајнери поминато време со вашиот модел на возило и се користи за 3 D скенери и посебен софтвер за евиденција секое соединение крива и детали.Истурете топла вода во текот на маска за да се забрза одмрзнување.За чистење на внатрешноста, со едноставно инсталирање на маската внатре-надвор и следете ги истите чекори.Обезбедува исклучителна заштита од штетните UV зраци и екстремни временски услови, како што се поројниот дожд и снег и ткаенини се лекува и необложени, па тоа нема да избледи и после години на интензивно изложување на сонце.Бидејќи Coverking има тим на инженери за да се одреди точната материјал состав и градба, не е во можност да ги задоволат строгите материјал тест барањата поставени од страна на светските водечки производители на возила.Чистење на вашиот поклопецот е едноставно.Ве молиме да го користите grommets да се обезбеди покритие во екстремни услови.Инсталирајте го поклопецот на вашето возило во засенчени област и цревото исклучува било лабава нечистотија.Шевовите се инхерентно на најслабата област на било пораби производ, па Coverking, исто така, се совпаѓа и двојно бода сите шевовите со тешки, восок-обложена тема.Одговараат на точната спецификации на вашето возило година, се направи, модел, и конфигурациски опции.НЕ се потпираат soley на elasticized дното на поклопецот во високо-правец.Опис на производот СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА ПОКРИЕ STORMPROOF (TM) СИВА КЛАСА 4 Stormproof по природа е водоотпорен - без облога или laminates додаде - па дури и по 2-3 години, тоа repels вода како добри како new Inherently водоотпорен Отворено Заштита Coverking е топ-of-the-линија отворено автомобил покритие fabrici е издржлив, перат, дише, лесен, тенок, и нема да ја изгребат вашето возило.Coverking сопствени возила опфаќа се дизајнирани и намалување на софистицирани CAD/CAM системи, кои Coverking пионер во повеќе од дваесет години.Ова го намалува вее на ветрот и движење кои, со текот на времето, може да го оштети вашиот крај.Тоа е конструиран за да ги споделите со постојните влага надвор, и да ја задржите нови влага од запишување.На тенок слој од восок помага да се печат на ткаенина, каде игла прободен преку, намалување на брзината на истекување преку жица.

Кон својствата

Производи во категоријата