Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Милвоки.со 48-59-2411 М12 Литиум-Јонска Батерија со Полнач

Милвоки.со 48-59-2411 М12 Литиум-Јонска Батерија со Полнач

DEN 955.20
 

Производот е достапен
Достапност

REDLINK Интелигенција : Обезбедува оптимален перформанс и заштита од преоптоварување со користење на вкупниот систем comm.Сите временски услови перформанси : Испорачува исчезнат-бесплатна енергија во екстремни jobsite услови.Одборот индикатор светлото : Обезбедува статусот на батеријата.Најдобар во класата изградба : Нуди долго-траен перформанси и издржливост.Од Производителот : (Батеријата) : Помали и полесни од Ni Cd компактен батерии, сепак, овозможува долго траење и згаснат-бесплатна енергија.На М12 ЦРВЕНО ЛИТИУМ Батерија е дизајниран со супериорен пакет градежништво, електроника и перформанси за да се оптимизира работата на плаќање и работа со текот на пакет живот на jobsite.Оваа батерија е 65% полесен и за 50% помал од компактен Ni Cd батерии и нуди 1.5 amp-часови на траење.Со вграден-во Милвоки.со издржливост, таа работи ладилникот и се врши во клими под 0°F/-18°C. (Полнач) : Брзо да ги пријави сите М12 батерии.Моќност до вашиот М12 ЦРВЕНО ЛИТИУМ и М12 Литиум-Јон батерии за помалку од еден час со М12 Литиум-Јонска полнач.Тоа комуницира директно со батеријата пак да се справат со обвиненијата и се одликува со лесен-за-оптоварување дизајн.Полначот е тенок профил бара малку клупа-топ соба, додека помине преку приклучокот conserves вредни штекер простор.Следи батеријата трошоци за сите на вашиот М12 cordless алатки со одборот индикатор светлина.

Кон својствата

Производи во категоријата