Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Bettomshin M10 Хексадецимален Гром M10-1.5 x 100mm unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексадецимален Допрете

Bettomshin M10 Хексадецимален Гром M10-1.5 x 100mm unc завршетоци со Хексадецимален Главата на Завртката Завртки

DEN 279.84
 

Производот е достапен
Достапност

Име На Производ : Хексадецимален Главата Завртки; Боја : Сребро На Ѕвонење.Димензија : M10 x 100mm ;Род Должина : 100mm/3.94"; Хексадецимален Ширина : 17mm / 0.67".Пакет Содржина : 4pcs x Хексадецимален Главата Завртки.Хексадецимален Дебелина : 6.56 mm/ 0.26"; Теренот : 1.5 mm / 0.06"; Стандард : ISO4017/DIN933. Нерѓосувачки челик хексадецимален гром широко се користат во машини и DIY работни места, сврзувачки елементи за мебел, ТВ и кревет индустрија.Целосно Навој Хексагонални Гром На прачка со целосна навој на хексадецимален завртки генерално се нарекува целосно навој хексагонални завртки.Тоа обезбедува одлични зафат сила.Половина Навој Хексагонални Гром На прачка со дел од нишката е генерално се нарекува половина навој хексагонални гром.Тоа им помага каде стриже отпор е важно.Целосно Навој Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Завртки 1. Овие хексагонални завртки се направени од високо квалитетна 18-8 (SUS304) нерѓосувачки челик материјал, тие имаат стабилни перформанси и добра отпорност на корозија. 2. Бројот на забите и на теренот на конец се индустриски стандарди.Ако не знаете одредени податоци, ве молиме изберете овие завртки директно. 3. Во согласност со ASME, IOS, DIN и други меѓународни производствени стандарди. 1. Нашата контрола на квалитет се движи од изборот на суровини за ладно фалсификување на ќорци, заб триење, и сеопфатна инспекција на оптика. 2. Во целиот процесот на производство, ние ќе ги поделат сите димензии и перформанси во полу-готови производи, готови производи и на последните три фази. 3. Тоа е широко се користат во кревет рамки, железни врати, виткање столици, велосипеди, градина опрема, огради, скали, бродови, доковите, автомобили, алатни машини, DIY проекти итн. 4. Нерѓосувачки челик хексадецимален завртки се многу погодна за внатрешна и надворешна употреба.Тие имаат одлични ' рѓа отпор во свежа вода и сол вода апликации. 5. Без разлика дали тоа е метал или дрво што се користи за заклучување, ние сме убедени дека нашите производи се најдобрите производи на пазарот, бидејќи ние сме многу професионални.

Кон својствата

Производи во категоријата