Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Био Плас 4040 Полипропилен 0.6 mL, Г-Цевка Snap Капа Microcentrifuge Цевка, Autoclavable, Природни (Пакување од 500)

Био Плас 4040 Полипропилен 0.6 mL, Г-Цевка Snap Капа Microcentrifuge Цевка, Autoclavable, Природни (Пакување

DEN 520.56
 

Производот е достапен
Достапност

Нема специјални заклучување со капаче уреди потребни.Safe примерок депозит.Највисоките влијанија цевка сила со менаџирање внатрешни работи површината.Крај : На внатрешни работи на менаџирање, повеќето високо полирани површини на секоја цевка на пазарот На ѕидовите се не-wettable, спречување на течности од почитуваат двете страни.Игла Пристап : Можете лесно да го вметнете игла преку целна во точната центар на капакот.Г-Цевка Рамен Врвот Microcentrifuge Цевка е буквално транспарентно и далеку го надминува тежина на било microcentrifuge цевки.Кога Г-Цевка Рамен Врвот Microcentrifuge Цевка капа е затворен таму ќе биде коишто се слушаат "предвремени" што укажува на безбедна затворање е формирана.Направен од тешки, јасно, комерцијален формулиран полипропилен, на 0,6 m L, 1,5 m L и 2.0 мл G-Цевка има исти хемиски отпорни квалитет како стандард, цевки, но тие се посилна и буквално транспарентно да даде подобар поглед.Станот врвот на капа е лесно да се отвори и се уште се обезбедува максимално безбедна печат.Сите три тома, се достапни во siliconized материјал.Siliconized G-Цевки не се препорачува за autoclaving.

Кон својствата

Производи во категоријата