Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Schumacher SC1361 Целосно Автоматски Батерија Полнач, Одржувачот и Стартер – 50 Amp/10 Засилувач, 12V - Автомобил, ЏИП, и Мали Камиони

Schumacher SC1361 Целосно Автоматски Батерија Полнач, Одржувачот и Стартер – 50 Amp/10 Засилувач, 12V - Автомобил,

DEN 1459.68
 

Производот е достапен
Достапност

СИГУРЕН МОЌ : Обезбедува 50 Amp почеток и 10 Amp брзо се зголеми за автомобили, спортски автомобили и мали камиони; компатибилен со стандардот и AGM батерии.SMART ПОЛНЕЊЕ : Микропроцесори-контролиран автоматски amperage го оценувате на вредноста и мулти-фаза полнење за додаде прецизност, сигурност и животниот век на батеријата.ПОВРЗЕТЕ И да ЗАБОРАВИ ТОА : Одржува батеријата кога целосно наполнета и продолжува континуирано полнење кога се празни.LED ИНДИКАТОРИ : LED светла и едноставен копчето контроли за леснотијата на користење и точност.БЕЗБЕДЕН И СИГУРЕН : Обратна hook-up заштита го полначот од оперативниот ако стеги се укине.На Schumacher SC1361 Батерија Полнач, Стартер, и Одржувач е одлична опција за автомобил, ЏИП, и мал камион батерии.На микропроцесори автоматски се приспособува на amperage стапка, со мулти-фаза полнење за додадена на животниот век на батеријата.Вклучува LED светло индикатори и едноставен копчето контроли за леснотијата на користење и обратно hook-up заштита, која ја спречува полначот од оперативниот ако стеги се укине.Schu Еко Енергија ги задоволува највисоките индустриски стандарди.Компатибилен со стандардот и AGM батерии.

Кон својствата

Производи во категоријата