Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Sabrent 4TB Ракета 4 Плус NVMe 4.0 Gen4 PCIe М. 2 Внатрешни SSD Екстремни Перформанси Цврста Состојба Диск R/W 7100/6600MB/s (SB-RKT4P-4TB)

Sabrent 4TB Ракета 4 Плус NVMe 4.0 Gen4 PCIe М. 2 Внатрешни SSD Екстремни Перформанси Цврста Состојба Диск R/W

DEN 23999.76
 

Производот е достапен
Достапност

0 кој овозможува брзини до 7100 MB/s (прочитај) и 6600 MB/s (пишување), значително побрзо отколку PCIe 3.Напредни Носат Израмнување, Лоши Блок за Управување, Корекција на Грешка на Кодот, и Над-Обезбедување.На Sabrent 4 TB Ракета 4 ПЛУС NVMe 4.0 Во Согласност / NVMe 1.0 SSD директно на PCIe Gen4 Плоча на Heatsink е потребно за да прахосвам топлина генерирана од страна на дискови екстремна брзина нивоа за да се избегне термички throttling и да се зголеми ефикасноста.3 Согласност. Забелешка : Со цел да ги искористат предностите на овие брзини, еден PCIe Gen4 плоча е ПОТРЕБНО.

Кон својствата

Производи во категоријата