Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Мотор LED Вилушка Светлина Универзална 5 Флексибилни LED Светло Лента со Пред се Претвори Сигнал Светла 36 LED Светла за Харли Мотоцикл

Мотор LED Вилушка Светлина Универзална 5 Флексибилни LED Светло Лента со Пред се Претвори Сигнал Светла 36 LED

DEN 275.04
 

Производот е достапен
Достапност

LED ВИЛУШКА да ИСКРИВАТ СВЕТЛА : 2x Универзален мотор велосипеди жолто+бела LED пак сигналот Индикатор blinker светлина 12 V со 36 компјутери вечера светла 31045 LED, 100cm доведе жица.Супер Светло : 120 Led диоди,60 W, 3.7 V-4.2 V,1000 LM,висок квалитет на извор на светлина,.ДОБРА ДИЗАЈН : 120 степен агол на гледање за поширока видливост, посигурни и посветла.Може да работи како претвори сигнали, трчање, табличка светла, итн.; Водоотпорен & Елегантни.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : 40" долго 2 жици врска со позитивни и негативни, многу лесно.Супериорен 3 M лепило на грбот на светлината лента бидете сигурни дека тоа се одржи на чиста и мазна површина.Исто така, можете да ја исечете го на секои 3 диоди ако лента е премногу долго.ШИРОКА УПОТРЕБА : Флексибилни, водоотпорни жолто светло лента е 4" долго, може да работи како предното или задното пак сигналот индикатор, табличка светлина, декоративни светлина за автомобили Џип мотоцикл мопед АТВ UTV скутер моторни санки велосипед.Или каде што мислам дека тоа може да се користи за.Спецификација : Име : Две-боја се претвори сигнал мотоцикл предната вилушка шок апсорбер модифицирани прстен 36 LED две-боја се претвори сигнал LED лента тип : 31045md Материјал : ПВЦ светла боја : бела+жолта Производ големина : 8*12*125mm Нето тежина : 46g Пакување : електростатско торба за пакување Напон : DC12 V Апликација : Подобрување на дневно возење безбедност перформанси Водоотпорен, висока осветленост, заштеда на енергија, ниска електрична енергија, долг живот Жици режим : црна жица за негативен пол, црвена жица за да инструмент светлина (acc), жолта жица за да се сврти сигнал Инсталација метод : директно откине селотејп на назад и да се поврзе тоа со кабел вратоврска Применливи модели Мотоцикл АТВ Улица работи мотоцикл Инсталација : црна жица до негативни Жолта жица за да сигнал Светло црвена жица за да светилки drl/Возење Светлина.

Кон својствата

Производи во категоријата