Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BAOFENG BF-88A 6 Pack FRS Воки Токи Долга Низа Батерија двонасочна Радија со Li-ion Батерија x 12, Воздух Акустична Слушалка x 6, Програмирање Кабел x 1 Вклучени

BAOFENG BF-88A 6 Pack FRS Воки Токи Долга Низа Батерија двонасочна Радија со Li-ion Батерија x 12, Воздух Акустична

DEN 1439.76
 

Производот е достапен
Достапност

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . ▲ Фреквентен Опсег : FRS.Моќност : 0.5-2 Вати.Канал Капацитет : 16. Внатрешни ВОКС. ▲ Лесно да програма преку КОМПЈУТЕР(За софтвер, ве молиме одете до официјалната веб-страница на baofeng, модел : BF-88 A/88 E).Поддршка ВЕСЕЛ брзо програмирање(модел : Baofeng, BF-888). ▲ Функција : 38 CTCSS, 83 DCS под-канал.Исклучете го продолжите.Слаба батерија проверка.Авто squelch.Авто штедење на батеријата.Канал на скенирање.LED Светилка.Фиксна и ажурирани антена. ▲ BAOFENG BF-88 A воки токи е правно и лиценца-слободен FRS двонасочна радио.FCC ID : 2 AJGM-BF-88 A.Ве молиме да го користите овој производ законски според FCC правилата. ▲ Се вклучени : 6x BF-88 A Воки Токи, 12x 1500m Ah Висока Способност Li-ion Батерии, 6x Воздух Акустична Слушалка, 1x Програмирање Кабел, 6x USB Полначи, 6x Појас Клипови, 6x Handstraps, 2x Прирачниците.Baofeng BF-88 A 6 Pack FRS Воки Токи Долга Низа Батерија двонасочна Радија Функција и Карактеристики : ▲ Фреквентен опсег : FRS ▲ Моќ : 0.5-2 вати ▲ Канал капацитет : 16 ▲ Mulit Канали ▲ 38 CTCSS, 83 DCS под-канал ▲ До 1.9 ми (3 км) Опсег ▲ исклучете го продолжите ▲ слаба батерија проверка ▲ Авто squelch ▲ Авто штедење на батеријата ▲ Канал скенирање ▲ Внатрешни ВОКС (5 прилагодливи глас јачина на звукот) : Во канали 1-5, притиснете го ПЗЗ копчето и Мони копчето во исто време, вклучување на прекинувачот, а потоа внесете го ВОКС режим. ▲ LED Светилка ▲ Фиксни и ажурирани антена ▲ Управувана Напон : 3.7 V ▲ Димензии : 6.8" x 2.3" x 1.4" ▲ Тежина : 0.3 lb ▲ Лесно да програма преку КОМПЈУТЕР(За софтвер, ве молиме одете до официјалната веб-страница на baofeng, модел : BF-88 A/88 E). ▲ Поддршка ВЕСЕЛ брзо програмирање(модел : Baofeng, BF-888) ▲ Правни и Лиценца-слободен FRS радио.FCC ID : 2 AJGM-BF-88 A.Ве молиме да го користите овој производ законски според FCC правилата.Вклучени : 6 x BF-88 A Воки Токи 12 x 1500m Ah Висока Способност Li-ion Батерии 6 x x x x Воздух Акустична Слушалка 1 x USB Програмирање Кабел 6 x USB Полначи 6 x Појас Клипови 6 x Handstraps 2 x Корисникот Прирачници.

Кон својствата

Производи во категоријата