Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Bestauto AC Полнење Цевка Цевка 72 Ладилни Полнење Црево 3000Psi Ладење Полнење Црева 1/4 Нишка Црево Сет со Топката Вентил за R134A R12 R22 R502 R404 Цела Црево Сет(Пакување од 3)

Bestauto AC Полнење Цевка Цевка 72 Ладилни Полнење Црево 3000Psi Ладење Полнење Црева 1/4 Нишка Црево Сет со

DEN 887.76
 

Производот е достапен
Достапност

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. . 【ПРОФЕСИОНАЛНИ ПЕРФОРМАНСИ】- 72 инчи полнење црево, жолто, сино и црвено, има 600 PSI работен притисок и 3000 PSI пукна притисок, експлозија-доказ и течење-доказ - идеален за HVAC, автомобил клима (А/В) одржување, и coolant додавање. 【СТАНДАРД 1/4" SAE ТЕМА】- Стандард 1/4" SAE женски одблесокот фитинзи со core depressor и 45°наведнуваат на едниот крај за лесен пристап до системот.Мала крива на крајот на одблесокот фитинзи е исто така погодно за пристап до системот. 【ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ】- Овие цела мерач црева се изработени од месинг и гума, премиум HVAC мерачи црева се изградени за долг живот и стабилност; Дијафрагмата вентили со завртување заптивки за повеќе позитивни печат и помалку се носат. 【РАЗЛИЧНИ АПЛИКАЦИЈА】- Нашите ладилни црева со топката вентил се неопходни алатки за HVAC, автомобил клима за одржување, coolant или фреон-додавање, и погодна за R-22, R-410a, R-404a ладилни. 【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】- компактен, лесен дизајн е едноставен за инсталација и употреба.Топката вентил дизајн со квартал-вклучување и исклучување на вентил за да се справи со префрлање за контроли на ладилни.Тоа може да се управува со една рака - Завртки на полнење црево крајот.Должина : 1.8 м / 72. Број на Црева : 3. Оперативен Притисок : 600 PSI.Пукна Притисок : 3000 PSI.Црево Конектори. 1/4" SAE.72-инчен полнење црево поддржува работен притисок од 600 PSI и пукна притисок од 3000 PSI, која е многу погодна за стандард refrigerants.Тоа е дизајнирано за да се задоволат барањата на 1/4" SAE за ладилни аранжман со три компактен топката вентили.Тоа е идеален за HVAC, автомобилски клима уред (А/В) одржување, и coolant прилог.

Кон својствата

Производи во категоријата