Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Jeremywell 4 Парчиња - UCP206-20, 1-1/4 инчен Перница Блок Лого, Солидна База, Само-Усогласување со Jeremywell

Jeremywell 4 Парчиња - UCP206-20, 1-1/4 инчен Перница Блок Лого, Солидна База, Само-Усогласување со Jeremywell

DEN 1030.80
 

Производот е достапен
Достапност

ISO 9001 : 2008 СЕРТИФИКАТ.Солидна Леано Железо Домување.Хром Челик (AISI 52100) Топката со Ознака за повисока отпорност и издржливост.Само Усогласување На Функција.Длабоко ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари.Оваа серија топката имајќи единица е двојно запечатени лого со челичен кафез, поставете завртки и е пре-сместени.Двојно запечатени имајќи го задржува лубрикант и загадувачи надвор.Челик кафез што рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Сет завртки им овозможи на внатрешниот прстен од имајќи да се дефинира за да се вратило, ја спречува пропаѓање.Оваа имајќи има солидна база со две гром дупки кои е лесно да се инсталира и безбедно да го замени.Монтиран единица е во суштина топката лого со сферични надворешниот прстен (авто-усогласување да се избегне каква било неусогласеност), способноста за заклучување за да го вратило, и е пре-сместени.Пример за можни апликации вклучуваат : рударството, металургијата, земјоделството, хемиски инженеринг и пренесување машини, итн.

Кон својствата

Производи во категоријата