Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Makita BL1840-2 18V LXT Литиум-Јонска 4.0 Ah Батерија, 2/pk

Makita BL1840-2 18V LXT Литиум-Јонска 4.0 Ah Батерија, 2/pk

DEN 3336.00
 

Производот е достапен
Достапност

Обезбедува до 35% и повеќе да се кандидира на времето на плаќање во споредба со 18 V 3.0 Ах батеријата (BL1830).Достигнува целосно наполнета во 40 минути или помалку на Makita Брза Оптимална Полначот (се продава одделно).Компатибилен само со Ѕвезда Заштита алатки, означени со Ѕвезда Симбол и/или Жолта Батеријата Приемник под алатка.Батеријата испорачува во согласност моќ и да ја стартувате време во екстремни температури, дури и во зима (-4°F/-20°C).ЅВЕЗДА Заштита на Компјутерските Контроли дозволува алатка и батеријата за да се следи услови за време на користење и размена на податоци во реално време да се заштити против оптоварување, во текот-празнење и прегревање.Makita BL1840 18-Volt 4.0 Ах LXT Литиум-Јонска Батерија -2 Пакет На Makita 18 V LXT Литиум-Јонска батерија трошоци побрзо и да работи подолго од стандардните литиум-јон батерии, кои ви даваат и вашиот cordless алатки неспоредлив перформанси и продуктивност да се земе на најсложените апликации.На Makita 4.0 Ах батеријата комбинира повеќе се кандидира време (35% повеќе кандидира време на полнење од Makita BL1830 на батеријата) со категорија-водечки полнење време на само 40 минути, па тоа троши повеќе време работат и помалку време седи на полначот.На 18 V LXT 4.0 Ах батеријата (BL1840) е компатибилен само со Ѕвезда Заштита алатки, означени со Ѕвезда Симбол и/или Жолта Батеријата Приемник под алатка.Makita 18 V Литиум-Јон батерии се спротивстави на авто-празнење, па тие се спремни за употреба, дури и по подолг период на складирање.На Makita Брза Оптимална Полначот (се продава одделно) smart-полнење систем кој комуницира со батеријата во текот на процесот на полнење да се следи на струја, напон и температура.Оваа напредна полнење технологија помага да се оптимизира животниот век на батеријата и дава побрзо полнење.Во прилог, го Полначот има вграден вентилатор да се излади на батеријата за побрзо и поефикасно полнење, дури и во топли временски услови.За да се подобри алатка перформанси и да се продолжи животниот век на батеријата, Makita создадени ЅВЕЗДА Заштита на Компјутерските Контроли.ЅВЕЗДА Заштита е комуникациска технологија, која им овозможува алатка и батерија за размена на податоци во реално време и следење на условите во текот користи за да се заштитат против оптоварување, во текот-празнење и прегревање.Makita, иновации лидер во cordless алатка технологија, има најголем на светот cordless алатка line-up напојува од 18 V литиум-јонска слајд-стил на батеријата.

Кон својствата

Производи во категоријата