Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Хексадецимален Кап Завртки Оценка 5 Цинк - 3/8-16 х 3-3/4 PT - Количина-25

Хексадецимален Кап Завртки Оценка 5 Цинк - 3/8-16 х 3-3/4 PT - Количина-25

DEN 516.24
 

Производот е достапен
Достапност

Хексадецимален кап завртки е кап завртки со шестоаголни глави, дизајниран да биде раководена од страна на клуч.На ASME B18.2.1 во согласност кап завртки има малку построги tolerances од хексадецимален болт за главата.Хексадецимален кап завртки се целосно навој во пократки должини (обично до околу 1-1/4 инчен, во зависност од гром дијаметар), и делумно навој со рамо под fastener хексадецимален глава во повеќе должини.Одделение 5 Цинк позлатен челик хексадецимален кап завртки имаат слој на отпорност на корозија.Одделение 5 Цинк хексадецимален кап завртки се одликува со три хаш марки на врвот на топ главата.Хексагонална главата дизајниран да биде раководена од клуч или штекер.Исто така, повика хексадецимален кап завртки, хексадецимален завртки, допрете завртки, или хексадецимален кап завртки.Одделение 5 цинк нуди слој на отпорност на корозија и сјаен финиш.Одделение 5 цинк хексадецимален кап завртки се одликува со три хаш марки на врвот на завртки главата.СТИГНЕ и Ro HS Согласност.

Кон својствата

Производи во категоријата