Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Милвоки.со 48-11-2401 Вистински ОЕМ М12 REDLITHIUM 12 Volt 1.5 Amp Компактен Литиум Јонска Батерија со Заштита од Преоптоварување за Cordless алат

Милвоки.со 48-11-2401 Вистински ОЕМ М12 REDLITHIUM 12 Volt 1.5 Amp Компактен Литиум Јонска Батерија со Заштита

DEN 691.92
 

Производот е достапен
Достапност

ИСЧЕЗНАТ-БЕСПЛАТНА ЕНЕРГИЈА : Дали батеријата е на 2% или 99%, тоа ќе се кандидира како и покрај тоа што биле целосно наполнета.ЕКСТРЕМНИ ТЕМПЕРАТУРА ПЕРФОРМАНСИ : Овие батерии може да функционира под 0 Степени Целзиусови (-18 Степени целзиусови степени).М12 КОМПАТИБИЛЕН : Оваа батерија ќе работат со М12 линија на 12 V Милвоки.со алатки, дополнување такви предмети како суб-компактен кружни пили и 12 V ПРЕДВОДЕНА од областа светлина.ЗАШТИТА од ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ : Redlink интелигенција изграден во батеријата овозможува на него да се комуницира со моќ алатка тоа обвиненија, спречување на неа од прегревање и штета од.КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА : Можете да имате моќта на литиум јон батерии додека има нив тежат 65% помалку и да биде за 50% помал од компактен Ni Cad батерии.Работат понапорно за подолго време. 12 Volt Литиум-Јонска Моќ Алатка Батеријата Серија М12 ЦРВЕНО. 1-1/2 AHr Капацитет. 30 мин.Полнење Време.Употреба на најдобри батерии за најдобар subcompact tools.На 48-11-2401 е 1.5 amp час литиум јонска батерија која ќе го задржи вашето М12 Милвоки.со алатки за водење на начин што би очекувале.Батеријата е мала тежина ви дава флексибилност да се користи на повеќе од 50 производи во М12 линија начинот на кој сакате.Ќе видите подобрување на ракувањето во ништо од компактен кружни пили да цевка машина или имаат полесен пат lugging околу 12 V област светлина.Ќе бидете во можност да го користите вашиот алатки во екстремни услови, премногу.Батериите се оценети да функционира на температура на или под 0 Степени Целзиусови (-18 Степени целзиусови степени).Без оглед на температурата, исто така можете да бидете сигурни за нивните fadeless перформанси.Дали сте водење на празен или речиси полни, тие ќе се кандидира на истиот целосна власт.Оваа власт нема да го оштети вашиот алатки, или.Redlink интелигенција изграден во 48-11-2401 е клетки нека комуницираат со М12 алатка тоа е вклучен во.Ова ќе го задржи тоа од испраќање премногу тековни во вашиот алатка кога си работат на повеќе тешки работни места.Исто така, тоа е за испуштање превенција карактеристика која држи клетката од одржувањето на штета.Каде и да сте, што и работни места си работат на, М12 серија ќе го направите тоа на најдобар, и 48-11-2401 е гориво.

Кон својствата

Производи во категоријата