Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Преносот на топлината Винил Пакет : 42 Пакет 12 x 10 Листови - Железо на Винил за Железо на Ткаенини Маици Топлина Притиснете Машина

Преносот на топлината Винил Пакет : 42 Пакет 12 x 10 Листови - Железо на Винил за Железо на Ткаенини Маици Топлина

DEN 566.16
 

Производот е достапен
Достапност

2 Парчиња Трансфер На Состојба. 1 Buc Исклучителна Пакет.Нашите винил листови е прилично леплива, тие се придржуваат до ткаенина беспрекорно и се задржа и во миење.ЕКО &КОРИСТЕЊЕ на ШИРОКО:Нашата силна железо на винил е SGS заверена еко-пријателски и идеални за украсување детски облека и Божиќ подарок . Бидете сигурни дека не постојат брчки на материјалот. Притисок : Медиум.ЛЕСЕН за УПОТРЕБА & CUT и ТРАНСФЕР :Нашите преносот на топлината винил е густа и мазна со добра сечење апликација карактеристики, кој е плевел лесно преку дизајни само право. 27 Избрани Мода Бои. 1 Buc Катира Tools.Производ Функција : .Вашето задоволство е наша НЕМА.Сите намалувања треба да бидат обработени (превртува).Еко &Користење На Широко& Растеглив.Вашите дизајни ќе се задржи истата боја повтори дури и по миење циклуси.По Трансфер : .Дури и вашиот повеќето сложени дизајни лесно да се одвои од превозникот лист за совршен апликација. 40 Компјутери Преносот На Топлината Винил.1 приоритет.Сечење на мал дел од винил за тестирање на прилагодувања. Сечење страна има линија текстура, свртени нагоре за време на сечење.Пред трансфер, загрејте вашата база ткаенина за 3-5 секунди да ги отстраните брчките и влага.Не користите ткаенина омекнувач.Мазна страна има јасно пластика превозникот лист.И леплива притисок чувствителни превозникот ви овозможува да лупам и пренос на многу лесно.Пакет Вклучувајќи : .

Кон својствата

Производи во категоријата