Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
YTkavq 6202-1/2-2RS Длабоко Ритам Топката Лежишта 1/2-инчен Внатрешна Кол 35mm OD 11mm Понесе Двојно Запечатени Хром Челик Z2 4pcs

YTkavq 6202-1/2-2RS Длабоко Ритам Топката Лежишта 1/2-инчен Внатрешна Кол 35mm OD 11mm Понесе Двојно Запечатени

DEN 256.56
 

Производот е достапен
Достапност

6202-1/2-2 RS (I. D.=1/2-инчен, К. Г.=35mm, Дебелина=11mm). 6202-1/2 лежишта се запечатени од ДВЕТЕ СТРАНИ да се задржи лубрикант во.Направен од Хром Челик (GCr15), издржливост и отпорност на деформитет под тешките бремиња.ABEC Толеранција 1 (P0), Z2 Ниво на Бучава за повеќето општа употреба.Статички на оптоварување на 3750 newtons и динамичко оптоварување на 7650 newtons. -Еден ред, пред-подмачкано, нормално точност. -Длабоко Ритам Топката Лежишта се една од повеќето широко се користи возен лежишта.Тие се користат за да се приспособат на радијална и axial товари во двете насоки. -Со мало триење и високо-ограничување на брзината, Топката Лежишта се ефективни и бара малку за одржување. -Хром Челик (GCr15) направени со топлина лекување, обезбедува висок и единствен цврстина, добра отпорност на абење, како и високо контакт замор перформанси. -Погоден за сите видови на индустриска опрема, микро мотор, мали ротационен мотор, канцелариска опрема и така натаму.

Кон својствата

Производи во категоријата