Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Makita BL1850B2DC2 18V LXT® Литиум-Јонска Батерија и Двојна Порта Полначот Starter Pack (5.0 Ах)

Makita BL1850B2DC2 18V LXT® Литиум-Јонска Батерија и Двојна Порта Полначот Starter Pack (5.0 Ах)

DEN 1895.76
 

Производот е достапен
Достапност

18 V LXT Литиум-Јонска 5.0 Ах батеријата достигне целосна наполнетост во 45 минути или помалку.Обезбедува до 65% повеќе кандидира времето на полнење, споредено со BL1830. Интегрирани L. E. D. нивото на наполнетост на батеријата индикатор им овозможува на корисниците да се следи на наполнетост на батеријата.Батеријата испорачува во согласност моќ и да ја стартувате време во екстремни температури, дури и во зима (-4°F/-20°C).Опремени со Ѕвезда Заштита на Компјутерските Контроли за да се заштити против оптоварување, во текот-празнење и над-греење.Изгради свој Makita алатка за полнење со 18 V LXT Литиум-Јонска батерија и двојна порта полначот Starter pack (5.0 Ах).Makita нуди над 150 cordless алатки и повеќето се достапни како "голи tools" (алатка само, без батерии или полначи вклучени).ги собереш на Starter pack, тогаш купување на 18 V "голи алатки" треба да одам на работа – вклучувајќи 18 V X2 LXT алатки напојува од страна на две 18 V батерии.Тоа е идеален начин да се започне изградба на Makita cordless алатка линија.Makita 18 V Литиум-Јон батерии се спротивстави на авто-празнење, па тие се спремни за употреба, дури и по подолг период на складирање.Брзиот оптимална полнач е smart-полнење систем кој комуницира со батерија време на полнење за следење на струја, напон и температура.Оваа напредна полнење технологија помага да се оптимизира животниот век на батеријата и дава побрзо полнење.На 18 V двојна порта Брза оптимална полначот (dc18rd) трошоци 2 батерии истовремено, давајќи алатка корисници сигурен ефикасноста на полнење, па нивните батерии поминуваат повеќе време работат и помалку време седи на полначот.Изгради свој Makita алатка за полнење со 18 V LXT Литиум-Јонска Батерија и Двојна Порта Полначот Starter Pack (5.0 Ах).Makita нуди многу cordless алатки и повеќето се достапни како голи алатки (алатка само, без батерии или полначи вклучени).Ги собереш на Starter Pack, тогаш купување на 18 V голи алатки треба да одам на работа – вклучувајќи 18 V X2 LXT алатки напојува од страна на две 18 V батерии.Својот идеален начин да се започне изградба на Makita cordless алатка линија.

Кон својствата

Производи во категоријата