Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Oberlux Креветчето Постелнина Сет за Момчиња и Девојчиња, 8 Парче Бебе бебе соба Постелнина Креветчето Сет, Џунглата Животинско Safari Тема, Сива/Тен/Бела

Oberlux Креветчето Постелнина Сет за Момчиња и Девојчиња, 8 Парче Бебе бебе соба Постелнина Креветчето Сет,

DEN 1271.76
 

Производот е достапен
Достапност

Овој 8 парче креветчето постелнина сет вклучува еден ватенка/утешителот, две опремени креветчето листови, еден креветчето здолниште, еден погоден за носене ќебе (се препорачува за безбедно спиење), еден бебе swaddle, еден слон кадифен безбедност ќебе, и сет од 18 ѕид decals/налепници.Ова животно тема креветчето постелнина сет беше посебно дизајниран со неутрални бои за да одговараат на бебе момче & бебе девојка.Совршена како бебе туш подарок или да пронаоѓа градинка соба.Оваа згодна, заврши креветчето сет е дизајниран во Лондон, велика БРИТАНИЈА со вашето бебе во умот.Мека текстура ткаенини и детални везови се прекрасен сензорни задоволство за вашите скапоцени малку еден.Постелнината креветчето собата е направен со мека памучна материјали за деликатната бебешка кожа.На креветчето листови се целосно elasticated и дише обезбедување на безбедна одговара за безбедно спиење.Во согласност со НАС CPSC стандарди & КЗК уверение.Сите креветчето постелнина и облека во оваа група е машина перат.Направен да одговара на стандард креветчето/дете душек мерење на 28" x 52".OBERLUX е мала, семејна сопственост бизнис, со седиште во Лондон, велика БРИТАНИЈА, управуван од големото семејство на 12 деца.Компанијата е роден надвор од желба да подобро да ги задоволат потребите на семејствата.Имаме направено тоа е нашата цел дека компанијата работи со нашите основни вредности на практичност, интегритет и безбедност како врвен приоритет.Ние извор на сите наши производи на нашите сопствени со најдобрите и најбезбедно материјали кои се достапни.Исто така, ние дизајн стилски и ексклузивен спектар на домашни производи инспирирани од нашата 30+ години на родителство искуство.Нашите производи се навистина практични и направена да трае.Искрено се надевам дека ќе уживате во вашето искуство со нас.Ова осум-парче креветчето постелнина сет вклучува ватенка/утешителот направени со мека текстура ткаенини и детални везени appliques на шармантна животни, вклучувајќи жирафа, слонот и нилски коњ.100% памук, дише опремени креветчето листови содржат една расфрлани животински печати и една солидна сива.На пријатна погоден за носене ќебе, големина 0-6 месеци е украсен со applique на мајката и бебето жирафа со убави букви, 100% памук џерси.Се препорачува за безбедно спиење.Исто така, вклучен е snuggly swaddle големина 0-3 месеци со applique на една симпатична mummy и слонче.Swaddling бебето му помага да се спречи изненадувачки рефлекс што може да му дадете на вашето бебе порелаксирана спиење.Голем, подготвени се намали ѕид decals се лесно кора и се држи.Овие симпатична налепници веднаш ќе го трансформира вашиот расадник.Како личен подарок за вашето бебе, ние сме вклучени мека, кадифен слон безбедност ќебе за нивната удобност.За да се заврши изглед на луксуз, се облекуваат вашиот креветчето со домот tassled здолниште.Дополнителни додатоци се продава посебно, како што нашите појавување на музички бебе креветчето мобилни и расадник игра-мат.

Кон својствата

Производи во категоријата