Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Hanchen Електрични Црвен Грав Торта Создателот Машина за Правење Комерцијални 32 дупка Тркала Торта Машина за Правење со CE Сертификат (110v)

Hanchen Електрични Црвен Грав Торта Создателот Машина за Правење Комерцијални 32 дупка Тркала Торта Машина за

DEN 523.20
 

Производот е достапен
Достапност

☛1. ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Ова Електрична Црвен Грав Торта Создателот може да произведе 32pcs тркала торта во исто време.Многу погодна за пекарница, ресторан, одмор снек бар итн.за комерцијална употреба. ☛2. ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : високо проводници леано железо плоча се направи оваа машина повеќе брзо греење, повеќе заштеда на енергија, дистрибуира топлинска рамномерно да се обезбеди хрупкави колачи во 3-5 минути. ☛3. USER-FRIENDLY : Прилагодлива температура спектар 0-572℉(0-300℃).Прецизна контрола на мерењето, да се постигне совршен печење резултати.Отстранлив дното плоча ќе го собираат вишокот материјали. ☛4. ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : По употреба, лесно се чисти само со не-абразивни чистење на сунѓерот и некои јадење-детергент за перење (Абразивен сунѓер може да ја оштети или да се отстранат на не-стап површина.). ☛5. ВИСОКА БЕЗБЕДНОСТ : Оваа машина доаѓа со CE сертификат и една година гаранција.; сите не ' рѓосувачки челик 201 (тело), цврсти и издржливи, подолг сервисен живот.Hanchen Производ параметри Модел бр. : NP-109 Напон : 110v/220v извор на Енергија : Електрични Торта дијаметар : 80 мм(3.15 ") Нето тежина : 30 kg (66 кг) Димензии : 27.6 x 15.7 x 9.1 "(700 x 400 x 230mm) ве Молиме да обрнете внимание 1. Ве молиме не го чувајте го греење нагоре без готвење материјал на тоа и не се чува на температура повисока од 200 целзиусови степени степен за долго време. 2. Ве молиме чисти одборот по користење, инаку остатоци на одборот ќе се спречи тоа од греење, кој ќе направи штета на машината. (Ве молиме исчистете ја со мека четка и крпа.) 3. Ве молиме не користете ја температура повисока од 300 целзиусови степени степен да се загрее на оваа машина.Тоа ќе го скрати животниот век на топлинската цевка и температура контролер. 4. Ве молиме не се прелива вода во машината време за чистење.Користете влажна крпа за да ги избрише тоа. 5. Оваа вафли создателот бара висока напојување.Ве молиме приклучок машината директно до контактот на ѕидот и не користете моќ лента за снабдување на моќта која не можеше да обезбедуваат доволно енергија за да оваа машина.

Кон својствата

Производи во категоријата