Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Воки Токи голем Дострел за Возрасни Деца, Baofeng Рачни FRS двонасочна Радија со Слушалки и Микрофон, Батерија Воки Токи со Li-ion Батерија и Полнач, 16 Радио Канали, Walky Talky(4 ?

Воки Токи голем Дострел за Возрасни Деца, Baofeng Рачни FRS двонасочна Радија со Слушалки и Микрофон, Батерија

DEN 863.76
 

Производот е достапен
Достапност

①Great опсег&Јасно пренос : На BAOFENG F8 воки токи за возрасни функција стабилна сигнал, одличен квалитет на звукот, работи многу добро, дури и во пошумениот области, долго растојание за комуникација до 3 до 5 милји во отворен области.Фреквентен Опсег : FRS, FCC ID : 2 AJGM-F8. ②Long на животниот век на батеријата : Секоја батерија токи-токи е опремен со 1500m Ah високо-способност батеријата пакување и полнач за ултра long run-time до 18 часа.Поддршка USB полнењето.Преносни woki toki е компактен, лесен уште прилично здрав, капка-доказ и водоотпорни, лесно да се носи во ранец или на појас. ③Wide апликација : Овие рачни воки токи со earpieces и микрофони се одлични за градско возење, патот патување, планински велосипедизам, пешачење, семејството кампување и лов и други активности на отворено.2 начин радиото е исто така погоден за полицијата, чувари, и одржување тим работници, фарма, градилиштето, одржување тим, магацин, хотел, фабрика, продавница, училиште, и други бизнис употреба. ④Multi-функција : програмабилни воки токи со слушалки има 16 канали, за да изберете, па ако таму е многу радија во областа лесно можете да изберете различни канал за да се избегне преклопување и пречки, вклучени слушалки работа со вокс, не треба да притиснете на било кое од копчињата за разговор.Канал Монитор/слаба Батерија Alert/LED светилка/функција за Скенирање/50 CTCSS/210 DCS/ОБУЧУВАЧИ и други функции се вклучени.Лесен за програмата преку КОМПЈУТЕР. ⑤Warranty : Ако некој не се задоволни, врати и целосна наплата во рок од 30 дена.Обезбеди 18-месечна гаранција на главната единица и 12-месец на делови, како и 6-месечно бесплатно замена на батеријата пак услуга.На 2-начин радио е тестирана и утврдено да се во согласност со ограничувањата за Класа B дигитален апарат, согласно дел 15 B и дел 90 од FCC Правилата.FCC ID : 2 AJGM-F8. Безжичниот воки токи со слушалки и микрофон ви овозможи да ги комуницираат долго растојание со пријатели, и обезбедува дополнителни функции, VOX функција може да се ослободи рацете, итен алармот се обезбедува заштита, и вграден во итни светло прави да се види јасно во текот на ноќта, ниско ниво на батеријата алармот ве потсетува на полнење на време, скенирање функција за раце-оф следење на вашите омилени фреквенции, CTCSS/DCS овозможува вие ќе го слушате само повици од одредени лица и групи, итн.Оваа воки токи е компактен и лесен, вклучени спојувалка за каиш, го прави лесно да се носи во ранец или на појас.Фреквентен Опсег : FRS.Работна температура : -20℃ до +50℃.Операција Напон : DC 3.7 V и ±10%.Димензија : 162mm×55мм×31mm (со Антена).Тежина : 147g (Батеријата пакет се вклучени).Антена Отпорност : 50ohm.Излезна Моќност : 2 W (Max).

Кон својствата

Производи во категоријата