Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TEKTON Мини Игла Носот Клешти (Мазни Вилица) | PMN03001

TEKTON Мини Игла Носот Клешти (Мазни Вилица) | PMN03001

DEN 312.00
 

Производот е достапен
Достапност

Екстра долги и тенки, конусни носот со парична казна совет.Мазна, не-serrated вилица се соочува нема март меки метали или готови делови.Вдлабнати серпентина пролет нежно им помага на отворање за да се минимизира рака замор.Широк, рамен се справува со тенок, nonslip костец обезбеди удобен fingertip контрола.Дизајниран за накит, модел одлуки, како и други деликатна работа.Вкупна Должина : во 5.4., Ширина : во 3.8., Висина : 0.6 во., Вилицата Должина : во 1.6.Нуди исклучителна се постигне во narrowest простори, екстра долги и тенки носот безбедно grasps меки метали и деликатни делови со мазна, не-serrated вилица се соочува.Нуди исклучителна се постигне во narrowest простори, екстра долги и тенки носот tapers од малку поширока база на парична казна совет.За да бидете сигурни дека на врвот може да се сфати најмалите жици или во делови, на база на вилиците се борат со мала празнина (0.3 mm +/- 0.1 mm) за да се спречи контакт на кој ќе го задржи на совети од затворање на цврсто заедно.Нежно помагање на отворањето акција на клешти, долго-рака серпентина пролет е уредно скриена помеѓу рачки, така што нема да се добие на начин или да биде случајно dislodged.Пролетта себе има опуштено отворање агол на 137 степени—речиси двапати отворањето агол на клешти—така стои правилно tensioned кога клешти се целосно отворени.Извиткани два пати, тоа го постигнува на вистинскиот баланс на сила потребно да се отвори клешти со кои се потребни да ги затвори, значително се подобрува целокупната контрола и намалување на рака замор.Дарежлив во вкупниот обем, на рачки имаат широк, рамен профил кој создава голем контакт област, за прсти за удобно да се одморат и врши извлекување контрола.Тенок винил костец додадете малку перница и nonslip површина, без да се гломазна.Дизајниран за накит, модел одлуки, како и други деликатна работа, на лицата на вилиците се мазна и рамна безбедно да се сфати меки метали и готови делови без marring чувствителни површини.

Кон својствата

Производи во категоријата