Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Speedball Уметност Производи Премиер Изшкуркан Пастел на Хартија, 12 x 16, Избрани Бои 6 Count

Speedball Уметност Производи Премиер Изшкуркан Пастел на Хартија, 12 x 16, Избрани Бои 6 Count

DEN 791.76
 

Производот е достапен
Достапност

100% ПАМУК ХАРТИЈА - Двојно се подготвуваат со алуминиум оксид слој.МЕДИУМ РОНКИ - Пастелни уметници ќе љубов на среден ронки површината. 6 ЛИСТ POCHETTE - 6 поединечни листови на 12 x 16 Избрани Бои.АРХИВСКИОТ КВАЛИТЕТ - Совршено за употреба со масло, акрилик, обоени молив и сите сува медиуми.ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД.Пастелни Премиер е навистина уникатна пастел на хартија.Изработени од 100% памук хартија, двојно се подготвуваат и се обложени со алуминиум оксид специјално создадени за Прирачник Хартија Ко.на производот совршена површина за пастелни сликарство.Конечен печат грб е да се примени за да се направи површината издржливи.Пастелни Премиер се смета не само со пастелни сликари, но се користи со масла, acrylics и други суви медиуми.Pochette вклучува 2 листови на среден ронки Бела и 1 лист на парична казна ронки Бела, средни ронки италијански Глина, Terracotta, Чеша и Удар.

Кон својствата

Производи во категоријата