Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Готвач Патот Херметички Храна Садовите за Складирање - 12 PC - Идеален за Брашно, Шеќер, Печење Материјали - Кујна & Провизии Организација - Пластични Канистри со Трајн?

Готвач Патот Херметички Храна Садовите за Складирање - 12 PC - Идеален за Брашно, Шеќер, Печење Материјали -

DEN 719.76
 

Производот е достапен
Достапност

✮ Супериорен пакет - Вашиот комплетен пакет доаѓа со 12 BPA-free премиум храна-пластични садови за складирање, мерење лажица во собата, на chalkboard маркер & бонус обновливи chalkboard етикети што ќе ви овозможи да ги организирате вашите провизии како никогаш порано.Оваа група доаѓа во убава кутија што го прави идеален подарок за секое семејство.Никој друг во пазарот нуди повеќе вредност за вас од нас. ✮ Големи димензии - Вклучува 4 екстра големи контејнери (20.3 чаши/4.8 L - 9.2"x6.4"x6.5" ), 4 средни контејнери (6.8 чаши/1.6 L - 4"х5.8"x6.4") & 4 мали контејнери (3.4 чаши/0.8 L - 4"х5.8"x3.4").Овие херметички контејнери доаѓаат во широк спектар на форми и големини за сите ваши складирање потреби. ✮ Разноврсна контејнери - многу голема користи : Овие воздух-тесни храна-безбедно голманите се идеја за чување на сува храна, како што се брашно, шеќер, ориз, житарки, чипс, житарки, ореви, грав, закуски, тестенини, кафе и чај.Овие контејнери, исто така, доаѓаат со страна-заклучување капаци кои се обезбеди максимална свежина и подолго складирање на храна со варењето цврсто.Тие ќе го заштити вашиот храна од воздух и вода, така што никогаш не ќе мора да се грижите за вашата омилена храна вртење застоена повторно!. ✮ Простор за заштеда на енергија дизајн - Овие трајни контејнери биле специјално дизајнирани за да се Минимизира просторот, тие се пластовидно и лесно ќе се вклопат во вашиот фрижидер, замрзнувач или шкафот кој ви овозможува да добиете на кујна на организиран и го ослободува до простор во провизии.Овие јасно контејнери се исто така лесно да се чисти, исклучително лесен и подготвен за употреба.Вашето пребарување за совршена храна за складирање контејнер поставен е конечно, завршена.Кога вашата премиум храна складирање сад го поставите тој ќе пристигне на вашата врата, rip симпатична кафеава кутија отвори првата шанса ќе добиете.Извади контејнери и се восхитувам на нивните елегантен дизајн.Го имате во вашите раце повеќето комплетна храна чување на сад постави on What одделува премија за храна контејнер за складирање сет од натпреварот.Тоа е навистина едноставна.Тоа започнува with It доаѓа со 12 премиум храна садовите за складирање Обновливи chalkboard labels Chalkboard marker Measuring лажица поставите 4 екстра големи контејнери (20.3 чаши/4.8 L), 4 средни контејнери (6.8 чаши/1.6 L) & 4 мали контејнери (3.4 чаши/0.8 L).4 двострано-заклучување капаци со силиконски печат се осигура дека нема воздух или вода влегува in Made на високо-квалитетни трајни bpa-free plastic Space заштеда на дизајн - пластовидно квадратен облик контејнери се ослободи простор во провизии.Течни пријателски.

Кон својствата

Производи во категоријата