Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NuFun Активности Инкџет Некој Железо-На Топлина за Пренос на Хартија за Темно Ткаенини, 8.5x11 да се Печати и Т Кошули и DIY Проекти, 5 Листови

NuFun Активности Инкџет Некој Железо-На Топлина за Пренос на Хартија за Темно Ткаенини, 8.5x11 да се Печати

DEN 252.00
 

Производот е достапен
Достапност

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Професионална одделение, железо-за Пренос на Хартија.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Дизајнирани за темно ткаенини и инк-џет печатари.КОМПАТИБИЛЕН : Nu Fun Трансфер на Хартија работи со сите стандардни инк-џет печатари, секачи и умре сечење машини.Пренос на текстот или сликите на темно ткаенини со користење на железо или топлина притиснете машина.Јасно, лесен-за-користење инструкции се вклучени.РАБОТИ ОДЛИЧНО ЗА : Персонализирате Т кошули, се соочуваат со маски, totes и кеси, фрли перници, капи, престилки, и доста нешто што е изработен од ткаенина.Патентирана технологија држи светли бои, дури и по повтори мие.Со гордост се направени во САД.ЛИЧНИ ПОДАРОЦИ : Прилагодено парчиња се одлични за спорт и клубови, училишта и колеџи, бизниси, празници, добротворни организации и fundraisers, настани и прослави, вклучувајќи прилики како семејство reunions, одмори, роденден партии и годишнини.Nu Fun Активности Темната Ткаенина Трансфер е одличен квалитет инкџет некој трансфер на хартија.Иако е дизајниран да се создаде живописни слики на темно обоени ткаенини, овој пренос на хартија има многу апликации за светло обоени супстрати, како и.Nu Fun Активности Темната Ткаенина Трансфер на хартија отпечатоци лесно на инк-џет печатари и трансфери на супстрати како што памук, полиестер мешавини, платно, занает хартија и многу повеќе.Овој трансфер на хартија е извонреден квалитет во боја по трансферот и за перење.Одличен производ за кампови, училишта, crafters и Не-Го-Yourselfers!Обидете се Nu Fun Активности други уникатни префрлување на документи, хаос слободни хартија и се Смалуваат со Мастило на .Некои графички содржини се користи од Сите Бесплатно симнување.com.Овој производ може да бидат опфатени со една или повеќе од следниве САДПатент Бр. : 8,613,988; 9,227,461; 7,785,764; 8,334,030; 9,718,295; 6,849,312; 9,079,681; 9,371,148 и/или 6,497,781; 6,753,050; 7,749,581; 7,754,042; 7,766,475; 7,771,554; 7,824,748; 8,197,918; 8,361,574; 8,541,071; 8,703,256; 8,826,902; 9,321,298; 9,776,389; RE41,623; RE42,541. Дополнителни патенти кои се во тек.

Кон својствата

Производи во категоријата