Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Компатибилен Samsung Галакси A20s Екран Замена, XR на ПАЗАРОТ на LCD Екранот на Допир Digitizer Екран Собранието Дел за A20s 2019 6.5 Инчи СМ-A207F/DS со Алатки(Црна БЕЗ Рамка)

Компатибилен Samsung Галакси A20s Екран Замена, XR на ПАЗАРОТ на LCD Екранот на Допир Digitizer Екран Собранието

DEN 911.76
 

Производот е достапен
Достапност

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Компатибилност】 : Оваа Samsung Галакси A20s екран замена дел е само компатибилни со СМ-A207 F/DS 6.5 Инчи, НЕ за A20. 【Поправка на Погрешни Екран】 : Оваа нова Samsung Галакси A20s LCD Екран ќе го поправи вашиот погрешна екран, како бел екран, мртви пиксели, низок квалитет на слики, итн.Враќање на датотеки, слики, и други важни податоци во вашиот телефон. 【Совршен Квалитет Екран】 : Samsung A20s екранот има висока осветленост, 3 D чувствителност на Допир функција, која ќе ги носи појасно и повеќе шарени светот на екранот и да уживате во оригиналниот визуелно искуство.Тоа е совршен подарок за вашето семејство. 【Заштеда на време и Пари за Заштеда на】 : Направете го тоа сами.НЕМА потреба да губите време да оди на мобилен телефон поправка продавница.И заштита на приватноста.Таа го спасува 2/3 трошоците и времето во споредба со оставајќи тоа да биде со Поправка Продавници. 【Лесна Инсталација】 : Samsung A20s екран замена на комплет вклучува потребната поправка алатки за полнење и екран заштитник.Ние силно препорачуваме да се види настава видео пред инсталацијата за да се избегне непотребно штета.Ако има било какви проблеми со цел, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе обезбедиме 100% задоволително решение за вас. 1x LCD Екран Замена за Samsung Галакси A20s. 1x Замена Поправка Алатки за Полнење. 1x Темперамент Стакло Филм Екран Заштитник.О : Може да биде LCD екран flex кабел поп исклучите неговиот приклучок предизвикани бели линии или празен екран кога дополнување на телефонот назад.Ако тоа се случи, ве молиме да се поврзе на LCD екранот и батеријата flex кабел, потоа рестартирајте го телефонот.О : Ова е поради тоа што digitizer кабел може да ја изгуби врската, ако не се вклучени во цврсто, исклучете го вашиот телефон, чистење на конекторот на плоча, повторно да го вклучите за сите кабли, потоа рестартирајте го телефонот.А : 1. Може да е flex кабел на екранот не се поврзани добро, повторно да го вклучите за сите flex кабел, потоа рестартирајте го телефонот. 2. Може да биде се на ИК на LCD екранот уништен за време на превозот начин или инсталација.Ако ги исполнува упатствата за овој проблем, ве молиме испратете E-mail за нас и за решение.О : Проверете на "прилагодување" на вашиот телефон за да ја потврдите модел , ако не сте сигурни, ве молиме распрашува пред нас онлајн купување.

Кон својствата

Производи во категоријата