Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
3/8 x 1 - Око Завртки - не ' Рѓосувачки Челик Тип 316 - Не Заварени

3/8 x 1 - Око Завртки - не ' Рѓосувачки Челик Тип 316 - Не Заварени

DEN 683.76
 

Производот е достапен
Достапност

Овие око завртки се формираат и не заварени за полесна должност и евтина сидро точка.Се користи за да се закачите на челичното јаже или укинување slings да објекти.Направени од тип 316 од не ' рѓосувачки челик.Кога го користите eyebolts без рамената, товарот секогаш треба да бидат директно во согласност со fastener.Топ Платно Width = 3/8" Окно Должина = 1" Thread Length = 3/4" Прстен Дупка Со Дијаметар = 3/4".Овие око завртки се формираат и не заварени за полесна должност и евтина сидро точка.Тие најчесто се користат за да се закачите на челичното јаже или укинување slings да објекти.Тип 316 од не ' рѓосувачки челик е често нарекуван како морски одделение од нерѓосувачки челик, но е исто така одлична за долговечноста во отворено елементи или други корозивни услови.Се сеќавам, кога се користи eyebolts без рамената, товарот секогаш треба да бидат директно во согласност со fastener.Вклучува око болт, орев и миење.Ве молиме Имајте во предвид : Вчитување на агол значително ќе се намали гром е оценет капацитет; 45 степени агол намалува тоа само 1/4 од искажаната оценка.Никогаш не се вчита во еден агол поголем од 45 степени од гром центар линија.

Кон својствата

Производи во категоријата