Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Јапонската Страна го Видов Повлече Видов Флеш Намали Видов Жилет парична Казна Заби Видов Со 8 Инчен(200MM)SK-5 Челик Сечилото за Машини За

Јапонската Страна го Видов Повлече Видов Флеш Намали Видов Жилет парична Казна Заби Видов Со 8 Инчен(200MM)SK-5

DEN 527.76
 

Производот е достапен
Достапност

Висок Квалитет SK-5 Челик Сечилото:8" SK-5 челик сечилото, 0.7 мм дебел, уверува на острината и издржливост.По електрофореза технологија и висока фреквенција стврднување,сечилото на Јапонски се повлече видов е погоден за носене, тешко да се пробие и ' рѓа-слободни.Сечилото на повлечете го видов е тенка и флексибилна за машини.И тоа може да се намали дрво thickly.Заострените прв план-ножот може да биде вметната во затворен простор и исечена дрвна на акутна агли.Премиум парична Казна Заби:парична казна заби на Јапонски се повлече видов може да се намали прецизно и без проблеми (cross-cut & rip-намалување на апликации).Две редови редови на тројно-намалување на жилет заби (14 TPI ) навистина го прави за олеснување на сечење на повлече.По Импулс Стврднување процес кој им овозможува на 60hrc за заби,забите е издржлив, тешко да се скрши.Тајната на долг нож животот е тука!.TPE &ABS Не се лизга се Справи со:Ергономски и издржливи солиден се справи со е дизајниран за удобност, контрола и помалку замор на делата.Изглед на моделот дизајн го прават повлече видов повеќе убави и атмосферска.Лесно да се носат и промени на ножот : резервни сечилото на Јапонски се повлече видов е предвидено, и на сечилото, лесно може да се замени без алатки.Постои 10мм кука дупка на рачка,и ние обезбеди заб стража и видов ракав, кои се погодни да се носат и се откажам.Апликацијата:Јапонски повлече видов одговара за флеш-сечење,попречна,rip-сечење,длабоко-сечење и општа намена. 380mm компактно тело е идеален за работи во ограничени простори.Како се повлече видов за попречна,рака видов е дизајниран за лесно намалување различни големи и длабоки материјал.Во споредба со "push пили," "повлече пили" се полесни во тежина, бара помалку енергија, и како резултат на работ е почиста.Оваа Јапонски повлечете го видов е професионален и ефикасен флеш-сечење,попречна,rip-сечење,длабоко-сечење и општа намена,Идеален за Машини.Сечилото на Јапонски се повлече видов за дрво е тенка и доволно флексибилен за да се наведнуваат речиси 90°за да се намали рамен објекти.Стврднување процес овозможува 50hrc за тело.Сечење парче на лиење чувствував како сечење низ путер.Како се повлече видов за попречна,рака видов е дизајниран за лесно намалување различни големи и длабоки материјал.Тие ги намали многу брзо и да го оставите одличен финиш.Во споредба со "push пили," "повлече пили" се полесни во тежина, бара помалку енергија, и како резултат на работ е почиста.TOOLUX е специјализирана во рака алатка индустрија за над 20 години.Како снабдувач за врвни брендови низ целиот свет, ние сме горди да се обезбеди грижете се-бесплатен онлајн купување : ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, може да се добие целосна наплата во рок од 30 дена и сите производи доаѓаат со 1 година гаранција за замена.

Кон својствата

Производи во категоријата