Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SUIZAN Јапонски Dozuki Dovetail Рака Видов 7 Инчен Повлече Видов Tenon Видов за Cross-cut, Rip-cut, Коса за Сечење

SUIZAN Јапонски Dozuki Dovetail Рака Видов 7 Инчен Повлече Видов Tenon Видов за Cross-cut, Rip-cut, Коса за

DEN 736.80
 

Производот е достапен
Достапност

ЈАПОНСКИ СТИЛ се ПОВЛЕЧЕ ВИДОВ : Овој производ е "да се Повлече Видов." Она што повеќето луѓе се користи за да се Европската пили, која се намали материјали преку притисок, тоа се нарекува "push пили." Од друга страна, Јапонски пили ги намали материјали преку влечење и на тој начин се нарекува "повлече пили," што е она што овој производ е.Во споредба со "push пили," "повлече пили" се полесни во тежина, бара помалку енергија, и како резултат на работ е почиста.ЈАПОНСКИ ЧЕЛИК : Сите SUIZAN јапонски пили се состои од врвен квалитет јапонски челик.Таа користи високо квалитетни Јапонски челик, кој прави намалувања да биде остар.НАПРАВЕН ВО ЈАПОНИЈА : Сите SUIZAN производи се произведени во Јапонија од страна на Јапонски мајстор занаетчии.Со историја од над 100 години и во изработката јапонската страна tools, сите на процесот качил во изработка на алатки биле завршени во една од Јапонија градови познат по своите ракотворби изработка традиција.Се ПРОШИРИ ВАШЕТО ДРВО на ЖИВОТОТ : Без разлика на тоа вие сте господар или почетник во користењето на пили, тоа ви дава сосема ново искуство од користењето на традиционален Јапонски стил пили и ви овозможува да се направи поширок спектар на производи дрво, на тој начин го промени вашиот живот!.

Кон својствата

Производи во категоријата