Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
WilFiks 16 Про Рака Видов, Совршен за Пила, Средување, Градинарство, Кастрење & Сечење Дрво, Base, Пластични Цевки и Повеќе, Остар Жилет Сечилото, Удобно Ергономски Не се Лиз

WilFiks 16 Про Рака Видов, Совршен за Пила, Средување, Градинарство, Кастрење & Сечење Дрво, Base, Пластични

DEN 623.28
 

Производот е достапен
Достапност

► ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Нашите про рака видов е наменета за прецизно сечење, вклучувајќи dovetails, miters, и tenons.Го видов минува низ материјали, како дрво, пластична цевка, иверица, wallboard.Идеален за framers, генерален изведувачи и woodworkers. ► ТРАЈНИ ИЗГРАДБА : Индукција прекалени заби кои престојуваат остри до пет пати повеќе од стандарден заби и произведува мазна, остар и брз намалувања.Дополнително обезбедени ножот за да се справи со собранието за безбедност. ► ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : Анти-Лизга Супер Зафат се справи со отпорен на лизгање и додава удобност, се справи со големина ќе работат со било која рака големина од мали да се екстра-големи и е дизајниран да помогне да се намали заморот при сечење.Единствени се справи со дизајн овозможува супериорен сечење агол. ► БРЗ НАМАЛУВАЊА : Три сечење површини да се намалат до 50% побрзо од традиционалните handsaws.Про рака видов брзо намалување на притисни и се повлече потези.Длабоко Gullets обезбеди брзо отстранување на чипови. ► ДЕБЕЛИ ТЕЛО на НОЖОТ : 16-инчен Про Рака Видов со 9 TPI висока јаглероден челик сечилото за ригидност и контрола.Може да смета на овие Рака Видов да дава супериорен, долготрајни изведба и одлични резултати.

Кон својствата

Производи во категоријата