Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HILASON L Коњ Медицина Спортски Чизми Задните Hind Нога Виолетова

HILASON L Коњ Медицина Спортски Чизми Задните Hind Нога Виолетова

DEN 1583.76
 

Производот е достапен
Достапност

Виолетова w/ Виножито.Големи.Производ ID : CNSB200 PUR-ВИНОЖИТО-L Влага wicking - вади пот и влага далеку од коњ нога да надворешноста .Инфраред Ткаенина - го зголемува крвниот circulations, помага во лекување.Слободни на напукнување и се распаѓа.Се обликуваат во облик на Пикадо дизајниран според анатомијата на коњи нога.Четворни заврши околу, Кука и Јамка fastener затворачите да се задржи се подигне удобно безбедна и "ПОПРАВАМ".Hilason чизми биле развиени за да им помогне повторно да се поттикнуваат и да го зголеми вашиот коњ перформанси, заедно со сите круг нога заштита.Инфраред ткаенини кои се користат во овие чизми олеснува напнатоста во мускулите, го намалува отокот и го забрзува зацелувањето време со зголемување на циркулацијата на крвта.На влага wicking карактеристика на овие чизми држи вашиот коњ кул и удобно со влечење пот и влага далеку од коњ нога да надворешноста.Овие чизми се стреми да им обезбеди суштинско значење за заштита и удобност на тетивите, лигаментите и fetlock зглобовите, бидејќи на своите ергономски дизајн, нешто сосема ексклузивно за нашата чизми.ЗОШТО ДА СЕ КОРИСТИ ЧИЗМИ?Инфраред терапија има следниве предности : ги Зголемува вашиот коњ атлетик performance Improves крв circulation Eases мускулите tension Increases alertness Reduces pain Quickens исцелување време.

Кон својствата

Производи во категоријата