Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
1/4 Хексагонална Месо Тело Мост Pin Дупка Рачни Т Форма Заострените Хексадецимален Reamer Се Справи Со Дупчење Алатка

1/4 Хексагонална Месо Тело Мост Pin Дупка Рачни Т Форма Заострените Хексадецимален Reamer Се Справи Со Дупчење

DEN 660.00
 

Производот е достапен
Достапност

Т Форма заострените reamer усвојува 1/4"(6.35 mm) рачка,должина е 128mm / 5.0 во и 85mm / 3.4 во.Хексагонална месо тело коси reamer има отстранлив рачка за компактен складирање.Т-се справи со обезбедување на оптимална потпора,која е погодна за коси дупки на врвот на штици, chamfering, лесно завртка тоне дупки.Мост pin дупка рачни т форма заострените хексадецимален reamer е мала тежина и тоа е погодно да се користи.Производство и производство на производи следат строги производ контрола на квалитет стандарди.Производот изведба е стабилна и квалитетот е сигурен.Можете да ги користите за долго време со доверба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Јаглероден Челик Рачка : 1/4"(6.35 mm) Тежина : Околу. 60g / 2.1 оз Должина : Околу. 128mm / 5.0 во 85mm / 3.4 во Пакет Листа : 1 * Т Форма Заострените Reamer.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Material:
 Carbon Steel
Handle:
 1/4(6.35mm)
Weight:
Approx. 60g / 2.1oz
Length:
Approx. 128mm / 5.0in
                           85mm / 3.4in :
Package List:
1 * T Shape Tapered Reamer :

Производи во категоријата