Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Sabrent 2.5 Инчен 3,5 Инчен Внатрешен Хард Диск Монтажа Заградата Kit (Б.К.-HDDH)

Sabrent 2.5 Инчен 3,5 Инчен Внатрешен Хард Диск Монтажа Заградата Kit (Б.К.-HDDH)

DEN 347.76
 

Производот е достапен
Достапност

Конвертирате било 2 2.5" Hardrive во 3.5" вози залив.Компатибилен со сите видови на 2.5" хард диск.Вклучувајќи SSD ДИСКОВИ!!!.Брза и лесна инсталација.За употреба во 3.5" внатрешен диск залив.Завртка пакет се вклучени за да се качи на дискови.Поддржува било кој компјутер случаи со некоја достапна 3.5" вози bay (двете завртки-за типот или алатка-помалку тип).Се конвертира достапен 3.5" HDD bay диск да се сместат две 2.5" HDD или SSD (Solid State Drive).Изградена од стабилна SECC челик за да се обезбеди максимална структурните интегритетот. 2.5" Цврста Состојба Диск (SSDs) или Хард Диск Драјвови нуди многу придобивки преку поголем 3.5" хард диск драјвови, како што се помали топлина излез, побрзо брзина (со SSD), како и пониска потрошувачка на енергија.Но, инсталирање на нови 2.5" SSD или HDD во постоечките компјутер може да не се се можни поради недостаток на 2.5" заливот диск поддршка.На Sabrent 3.5" за 2.5" Заливот Вози Конвертор Комплет лесно се преобразува сите расположливи 3.5" заливот диск да се сместат до две 2.5" хард диск драјвови или SSDs.Конвертор на Полнење е дизајниран да работи со сите видови на компјутерски случаи (завртка-за типот или алатка-помалку тип), и може да се инсталира брзо.Адаптерот е изградена од стабилна SECC челик за да се обезбеди сила и интегритетот на адаптер.карактеристики : * Поддржува било кој компјутер случаи со некоја достапна 3.5" вози bay (двете завртки-за типот или алатка-помалку тип) * Претвора достапен 3.5" HDD bay диск да се сместат две 2.5" HDD или SSD (Solid State Drive) * Изградена од стабилна SECC челик за да се обезбеди максимална структурните интегритетот.Она што е во кутијата? * Sabrent Монтажа Заградата за Полнење * Перниче на завртки.

Кон својствата

Производи во категоријата