Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Модерната Вдлабнати Осветлување 3W-15W LED Вдлабнати вградна светилка 0-10V Dimmable КОЧАН Таванот на Вниманието 3000K-6000K Три-боја Таванот Светла IP40 Водоотпорен Умре-кастинг Б

Модерната Вдлабнати Осветлување 3W-15W LED Вдлабнати вградна светилка 0-10V Dimmable КОЧАН Таванот на Вниманието

DEN 1390.56
 

Производот е достапен
Достапност

✅ Извор на светлина : КОЧАН извор на светлина е донесен, и надградена LED извор на светлина има висока боја развој (>90 Ra), униформа осветленост и нема место.Моќност : 3 W, 5 W, 7 W, 10 W, 12 W, 15 W, светлосен флукс : 100 LM/W, напон : AC100-277 V, температура на Бојата : 2700 K/3000 K/3500 K/4000 K/6000 K. ✅ Dimmable : се усвојува 0-10 V dimmable дизајн, мазна затемнување, без stroboscopic, компатибилен со мејнстрим мејнстрим нежните и затемнување системи. (На dimmer треба да се купи од себе.). ✅ Материјал : Алуминиум материјал, силна површината текстура, силна и ефективна топлина дисипација, фина изработка, цврсти и издржливи, продолжување на работниот век на светилки.Едноставен и лесен за инсталација : Нема потреба за мачна процес, тоа може да биде инсталирана во неколку минути.Со комплетен сет на инсталација делови и прибор, стандардот база ви овозможува лесно да го инсталирате во различни позиции во собата.Широк спектар на апликации : Тоа може да се поврзуваа со многу места за да се задоволат потребите на различни апликации во кујни, дневни соби, спални соби, бањи, работни места, ресторани, хотели, луксузни апартмани, салони, јавни површини, како и активности на отворен простор.Почитувани купувачи, ви благодариме за посетата на нашата GWNFT осветлување продавница : имаме практични и иновативни светилки и топол и професионална услуга став, ве молиме изберете еден од вашите омилени светилки да се однесе дома!Спецификација : Модел : вградна светилка / ѕидот за миење / центарот на вниманието / дупка светлина / таванот light Color како shown Dimensions : види големината на табелата за details Diameter : 90 mm Height : 115 mm Cutting големина : 75 mm Light извор : КОЧАН LEDColor температура : 2700 K / 3000 K / 3500 K / 4000 K / 6000 KPower : 3 W, 5 W, 7 W, 10 W, 12 W, 15 WInput напон : AC100-277 VColor рендерирање индекс : > 90 Luminous флукс : 100 LM / WVoltage : 110-240 VDimming : 0-10 VBeam агол : 24 degrees Waterproof оценка : IP40 Life век : 50000 (H)за Инсталација : Embedded Material : Aluminum Certification : CE, Ro HSApplication : Home / Комерцијални Lightingpacking листа : 1 * downlight After-продажба гаранција : Почитувани клиенти, ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас.Имаме кадар за онлајн услуги 24 часа на ден, а ние дефинитивно ќе ви даде задоволителен одговор!.

Кон својствата

Model:
downlight / wall washer / spotlight / hole light / ceiling light
Color as shown :
Dimensions:
see size chart for details
Diameter:
90 mm
Height:
115 mm
Cutting size:
75 mm
Light source:
COB LED
Color temperature:
2700K / 3000K / 3500K / 4000K / 6000K
Power:
3W, 5W, 7W, 10W, 12W, 15W
Input voltage:
AC100-277V
Color rendering index:
> 90
Luminous flux:
100 LM / W
Voltage:
110-240V
Dimming:
0-10V
Beam angle:
24 degrees
Waterproof rating:
IP40
Life expectancy:
50000 (H)
Installation:
Embedded
Material:
Aluminum
Certification:
CE, RoHS
Application:
Home / Commercial Lighting
packing list:
1 * downlight :
After-sale warranty:
Dear customers, if you have any questions, you can send an email to us. We have staff online service 24 hours a day, and we will definitely give you a satisfactory answer! :

Производи во категоријата