Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Модерната Вдлабнати Осветлување 7W-12W РА≥95 Вдлабнати LED Retrofit Downlights Таванот Висока Осветленост Анти-отсјај КОЧАН Таванот Светла Затворен Спалната соба Влезот Освет?

Модерната Вдлабнати Осветлување 7W-12W РА≥95 Вдлабнати LED Retrofit Downlights Таванот Висока Осветленост Анти-отсјај

DEN 1157.52
 

Производот е достапен
Достапност

Основни параметри : дијаметар : 3.15 инчи (8cm); висина : 3.54 инчи (9 cm); отворање големина : 2.95 инчи (7.5 cm); зрак агол : 24°; напон : AC 220-240 V; CE, Ro HS на препораките на FCC за сертификација. 2. Заштеда на енергија : Замена на халоген светилки со LED downlights може да се намали сметки за електрична енергија до 90%.Тоа е сертифициран дека оваа светлина е посветла од постојните вдлабнати светла во вашиот дом. 3. Екранот природни бои : боја рендерирање индекс CRI90+, обезбедување на светлината блиску до дневна светлина квалитет, сфаќајќи затворен вистински репродукција на боите и конзистентност, и покажува природни бои повеќе сликовито.Едноставен и лесен за инсталација : Нема потреба за мачна процес, тоа може да биде инсталирана во неколку минути.Со комплетен сет на инсталација делови и прибор, стандардот база ви овозможува лесно да го инсталирате во различни позиции во собата.Широк спектар на апликации : Тоа може да се поврзуваа со многу места за да се задоволат потребите на различни апликации во кујни, дневни соби, спални соби, бањи, работни места, ресторани, хотели, луксузни апартмани, салони, јавни површини, како и активности на отворен простор.Почитувани купувачи, ви благодариме за посетата на нашата GWNFT осветлување продавница : имаме практични и иновативни светилки и топол и професионална услуга став, ве молиме изберете еден од вашите омилени светилки да се однесе дома!Производ параметри : Материјал : Aluminum Body боја : бела + black Light код тип : LED чип, со око за заштита функција, повеќе погодна за readingsize : 7 W/10 W/12 W : дијаметар : 8cm, висина : 9cm, отворање големина : 7.5 cm Voltage : AC 220-240 V, 50/60 HZColor рендерирање индекс : Ра≥95 Beam агол : 30°фактор на Моќ : >0.9 Боја температура : топло бела 3000 K/3500 K, неутрална светлина 4000 KAverage услуга живот : 30000 (h)Производ предности : Обезбеди мека светлина, удобно кога гледа ТВ во текот на ноќта, исто така, може да се врати природната светлина, заштита на очи, и се повеќе погодна за reading Suitable за внатрешна декоративни осветлување, како што се влезовите, дневни соби, спални соби, кујни, кабинети, витрини, хотели, итн.Пакет Содржина : 1 * LED downlight Installation вештини : Удар дупки според потребната дебелина на ѕид.Поврзете го кабелот за напојување за да го кабелот на вдлабнати светлина.Притиснете пролетта на вграден-во светлина, а потоа вметнете вграден-во светлина во дупка.По продажба на гаранција : Почитувани клиенти, ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас.Имаме кадар за онлајн услуги 24 часа на ден, а ние дефинитивно ќе ви даде задоволителен одговор!.

Кон својствата

Производи во категоријата