Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Хари Потер Gryffindor Куќа Сртот, ТЕРМОС НЕРЃОСУВАЧКИ КРАЛОТ Нерѓосувачки Челик Храна Тегла со Виткање Лажица, Вакуум изолирани и Двојно Ѕид, 16oz

Хари Потер Gryffindor Куќа Сртот, ТЕРМОС НЕРЃОСУВАЧКИ КРАЛОТ Нерѓосувачки Челик Храна Тегла со Виткање Лажица,

DEN 1007.76
 

Производот е достапен
Достапност

ВАКУУМ ИЗОЛИРАНИ - Ова 16-унца Храна Тегла е направена со користење на Термос TM вакуум изолација технологија за максимална температура на задржување.Тоа чува храната топла за 9 часа и ладно for14 часа.ДВОЕН ЅИД од не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК - Ова 3.7" x 5.5" храна тегла е изграден со Трајни Висок квалитет двоен ѕид од нерѓосувачки челик (внатрешни и надворешни).Надворешноста останува студена на допир со топла содржината и пот-доказ со ладна.ДОДЕЛУВАЊЕ БОУЛ storied историја со модерен линија која мешавини од најновите технологии со цртичка на минатото.Идеален избор за луѓе во движење, од не ' Рѓосувачки Кралот Вакуум Изолирани Храна Тегла е изграден за да трае и натоварени со карактеристики да се направи за повеќе пријатно јадење искуство.ТЕРМОС вакуум изолација технологија буквално го елиминира температура промена во рамките на храна контејнер со создавање на airless простор помеѓу два нерѓосувачки челик ѕидови.Резултатот е изолација слој кој се врши подобро од било кој друг.Супериорен изолирани сад може да зависи да се задржи вашата храна потопло, постудено, новак, подолго.Оваа храна тегла држи предмети топла за 7 часа или ладна за 9, што го прави одличен избор за долгите денови каде mealtimes може да биде малку неправилни.Изградени со двоен ѕид од не ' рѓосувачки челик, оваа 16 унца храна тегла, речиси е издржлив, но, сепак, својот елегантен дизајн е и око-фаќање и функционална.На contoured тело форма е лесен за контрола и широко устата отворање е лесно да се пополни, јадат од и чиста.Капакот служи за двојна цел од страна на, исто така, функционира како доделување боул.Нерѓосувачки Кралот Храна Тегла карактеристики премија, двоен ѕид вакуум изолација така, од не ' рѓосувачки челик телото останува студена на допир со топли предмети и кондензација-бесплатно со ладна предмети.Само најдобрите материјали се користат за да се изгради оваа храна тегла и се 100% BPA free.Со цел да се зголеми неверојатна изолација технологија, препорачливо е да или пред-студ или пред-греење на храна тегла само пред да го користите.Ова може да се постигне со пополнување на храна тегла со ладна или топла вода од чешма, со приложување на капакот и дозволувајќи да се одморат за неколку минути.Пред вас се подготвени да ја користите, едноставно празна вода и да се пополни со вашата омилена храна објект.Со приложување на капакот понатаму ќе се зголеми термичка ефикасност.

Кон својствата

Производи во категоријата