Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
DBM-TOR Надворешна Безбедносна Камера 1080P Ниска Моќност Соларни WiFi Камера Водоотпорен Видео Камера со двонасочна Аудио, ПИР Движење Откривање, Ноќ Визија

DBM-TOR Надворешна Безбедносна Камера 1080P Ниска Моќност Соларни WiFi Камера Водоотпорен Видео Камера со двонасочна

DEN 5043.12
 

Производот е достапен
Достапност

☆ Со Соларни Панели : Моќ Прекинување Мониторинг.Испади, без страв, како и секогаш, ги следи и да даде сè до тоа.Без разлика дали тоа е сончево/облачно/дождлив или снежните, додека тоа е во текот на денот, тоа секогаш може да бидат обвинети, да се осигура дека на сликата е јасно во текот на ноќта. ☆ Полесно Wi Fi Поврзете и Брза Инсталација : Надградба, Полесно и Повеќе Стабилен безжичен интернет, Без грижи за камерата ја изгуби врската прашање.Со АП "жешко" место врска, тоа ќе биде многу полесно да се ре-се поврзете на камера без да се земе камерата од височина. ☆ Цврста Конструкција : Надворешна IP камера со целосен Алуминиум Случај и со До 3м моќ кабел.Силна и Стабилна да го издржат тешки временски услови за користење на отворено.IP66 Водоотпорен.Ќе добиете ПОВЕЌЕ отколку што плаќаат. ☆ 2 Начин на Разговор : Постојат два повик режими спогодба на владата и рака-слободен режим, ќе ви овозможи да се зборува и да слушаат едни со други, така што ќе може да се поздравам со вашите гости дури и надвор од дома.Вградениот микрофон и високо-моќен звучник, испорачува појасен звук со голема јасност. ☆ Motion Detection : Можете да го Поставите/Блок специфични, таа зумира на движење за да се избегне детекција лажен аларм.Примање реално време движење сигнализација притисни за мобилен телефон или да ја испратите слики на е-маил.Можете рачно да поставите schedulable движење откривање, времето за снимање, движење за снимање во зависност од вашите барања.Карактеристики на производот : ※ Соларен погон камера со алуминиум легура умре-кастинг школка, прав прскање технологија, анти-носат и отпорен на гребење;※ Водоотпорен одделение : IP66※ камерата се напојува со литиум полимер батерија, полнење преку маска соларен панел.Полнење околу 200 ma на час во силна осветлување на животната средина, и по батеријата е полна со електрична енергија, опремата е самозаштита, па тоа може автоматски да го прекинете полнењето.※ Користење на 1/3 HD photosensitive чип; резолуција : 1080 P, 2.0 милиони пиксели;※ МЦП двоен филтер светлина switch, автоматски се врти, боја на црно во текот на ноќта, и вграден во ниско-енергетски инфрацрвена ламба;※ Изградена-во ПИР Човековите Сензор на Температура, камерата може веднаш да им помогнам на алармот информации на мобилен телефон стан;※ Далечински wake-up функција и ПИР аларм притисни функција.По мобилен телефон стан, како одговор навремено, можете да го проверите тоа во секое време, насекаде ви се допаѓа.※ Вграден МИКРОФОН, звучници, корисниците можат да се следат од страна на мобилен телефон стан, и може да се реализира во реално време remote video глас спогодба;※ Користење на Висока-перформанси DSP код чип, домаќин може да се справи со различни комплексни ситуации и брзиот одговор;※ Изградена-во ТФ-картичка слот, поддршка max 64 G мемориската картичка, и најдолго видео до околу 80 часа.Тоа може да се постави автоматски покриеност, и можете да го видите аларм видеа на вашиот мобилен телефон стан.

Кон својствата

Производи во категоријата