Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Соларни Безбедносна Камера,4G WiFi Соларни Отворено Напојува Безжична 1080P IP Камера,IP67 Водоотпорен Камера со IR Ноќ Визија, Предупредување со Аларм & ПИР Движење Открива

Соларни Безбедносна Камера,4G WiFi Соларни Отворено Напојува Безжична 1080P IP Камера,IP67 Водоотпорен Камера

DEN 1963.20
 

Производот е достапен
Достапност

1.IP67 Вода-доказ Ниво-Тоа е направен од алуминиум и инженеринг пластични материјали, има arewaterproof и анти- ' рѓа слој на површината, така што таа има goodheat дисипација и ефикасно спречува прашината од продорен и raining. 2.Два начина за да ја зачувате видео-Соларни Камера доаѓа Со две чување режими, облак storageand складирање.Кога sd картичка(SD картичка не е вклучена) е полна, тоа automaticallycovers најраните видео, автоматски recordingithout мрежа. 3.High Definition Видео-Изграден во 2 милиони cmos леќа со 6 бела светлина, led и high-sensitivityoptical компоненти, Автоматски да се префрла меѓу ден andnight режим Преку сензор за светло. 4.Двонасочна Аудио-Изградена-во speald микрофон, и доаѓа Со echocancellation, двонасочна аудио следење.Повеќе Корисници Поддржани,до 15-20 мобилни телефони и таблети supported And поддржуваат 3 уреди за да се види на интернет во исто време. 5.Соларни полнење-Само лежеше под сонце област, тогаш тоа може да функционира нормално, лесно за поставување и конфигурација На соларен панел на врвот апсорбира светлина и топлина, се конвертира во електрична енергија, која може да се следи нормално без поврзување на напојување,четири 18650 потребни батерии не се вклучени.Овој производ е отворен соларни безбедносна камера без струја, без жици, едноставна инсталација и подготвени за употреба на инсталацијата.Без електрична енергија врска : напојуван со соларна без жици : нема дупчење, без декорација штета; поддржани wifi мрежа /4 G надзор,може да биде далечински управувач на секаде и во секое време; Батеријата и мемориската картичка не се вклучени Параметар табела : Главни Чипсет : Hi3518 EV200 Сензор : HD COMS сензор 1/2.7 PS5230 леќа : 2 G2 P ЦЕЛОСНА Супер-агол Леќа Видео Стрим : 1920*1080/15fps 1920*1080/15fps CMOS : Поддршка авто Whitelight Рамнотежа, Авто-зголемена Контрола, Auto Blacklight Надомест Време на Мирување : Осветлување за 4 часа Под Сонцето.трае еден ден Day&Night Прекинувач : Dual-филтри, авто-вклучите Инфраред на далечина : 850nm инфраред, ефективна растојание од 10-15 милиони конфигурација на Мрежа на владата : QR кодот го додадете уредот Мобилни детекција : поддршка p|р откривање Адаптивни bitrate : поддршка Две начин спогодба : поддршка full duplex реално време повик Панорамски display mode : симулираат 3 D и автоматски на крстарење Гласовен повик : поддршка Далечински се разбудам : поддршка за Мобилни откривање разбудам : ПИР температурата на работа : - 10 C ~ + 50c Мобилниот клиент : i-cam, IOS 10.0, Андроид 5.0 и над Аудио кодирање стандард : AAC и Г. 726 Аудио во / од : - 38d B микрофон / 1 вградениот звучник Снимање режим : упатство за снимање, аларм за снимање.

Кон својствата

Производи во категоријата