Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
GOONSDS Бакар Метал Месинг Листови за DIY Намали Занаети Одлуки и Занаети,0.05x100x1000mm

GOONSDS Бакар Метал Месинг Листови за DIY Намали Занаети Одлуки и Занаети,0.05x100x1000mm

DEN 2296.80
 

Производот е достапен
Достапност

Високо-квалитет бакар фолија одбор, мазна површина, отпорност на корозија, ниска содржина на кислород, добра спроводливост.Може да Се Заварување - Тешко, силна.Одлично за заварување и лемење.Имаат убав механички однесување и термичка стабилност.Чистото Бакар Сјај, Спакувани и Запечатени Цврсто за Нула до Минимална Површина Гребнатини и Веднаш Подготвени за Употреба.Апликации : мобилни телефони, таблет компјутери, лаптоп ПРОЦЕСОР чипови, мемориски чипови, помошни топлина дисипација на различни компјутерски електронски чипови, производство на бакар украси, разни DIY дизајни.Бакар е широко се користи во развој на производот, DIY експерименти, одржување, производство, итн.Совршен за Голем Број на Проекти кои се Движат од Уметности, Занаети, или Hobbywork на Индустриски и Научни Употреба. 100% сосема нов и висок квалитет.Инструмент додатоци, замена и рутина за одржување на опрема вклучуваат : машина алатки и прибор, алатка за сопствениците, вртење алатки, мелење секачи, мерење и анализа инструменти, градежни алатки, градинарски алатки, алатка за сопствениците, алат, рачни алатки, осветлување и палење алатки ,пумпа делови и прибор, тоалет хардвер.Спецификација : new Material : Brass Features : тешко, силна, висока чистота.Има добар коефициент на топлинска спроводливост,отпорност на корозија.Добра на заварување и лемење.Забелешка : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3 см грешка.Од калибрација на мониторот не е иста, бојата на објектот што е прикажано во слика може да биде малку поинаков од мониторот на компјутерот.пакет:1x Листови од Месинг Бакар Roll Service : Ако имате било каков проблем со овој производ, ве молиме да бидат слободни да контакт.И ние ќе го реши вашиот проблем што е можно побрзо.

Кон својствата

Material:
Brass
Features:
hard, strong, high purity.
Has good thermal conductivity,corrosion resistance. Good at welding and brazing. :
Note:
Due to manual measurement, please allow 1-3 cm error. Since the calibration of the monitor is not the same, the color of the item shown in the photo may be slightly different on the computer monitor.
package:1x Sheets of Brass Copper Roll :
Service:
If you have any problem with this product, please feel free to contact us. And we will solve your problem as soon as possible. :

Производи во категоријата