Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HAOKTSB Месинг Плоча Месинг Лист Месинг Метал Тенки Листови,Percision Метали за DIY Експеримент Лист 150x150mm/6x6inch Дебели:1.5 mm/0.06 инчен Чист Бакар Лист фолија

HAOKTSB Месинг Плоча Месинг Лист Месинг Метал Тенки Листови,Percision Метали за DIY Експеримент Лист 150x150mm/6x6inch

DEN 1156.80
 

Производот е достапен
Достапност

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка својства.Карактеристики : Нема корозија или голема оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност.пластичност : се користи професионална машина за сечење за сечење, безбедно да се користи,Може да се направи во цевки, прачки, жици, прачки, плочи.Machinability : сечење, обликување, завршувајќи или друга обработка, и weldability е карактеристика на заварување.Мултифункционален : широко се користи во резервоарот за вода ленти, итн.Снабдување со вода и одводни цевки, медали, јастуци, серпентина цевки, кондензат цевки, удирање со разни производи со сложени форми, мали хардвер, итн. 1.Има добар коефициент на топлинска спроводливост, електрична спроводливост, .2.Има добри механички својства и термичка стабилност.Употреба : се Популарни за DIY, уметности и занаети, хардверски делови, музички инструменти, електрични, enameling и накит одлуки.Производ information Size : 150x150mm/6x6inchthickness : 1.5 mm/0.06 inch Material : H62 месинг plate Package вклучува 1 x бакар метал plate Note : 1. Поради разликата на светлината и на екранот, бојата на производот може да биде малку поинаков од сликата.2. Бидејќи тоа е рачни мерења на локации, може да биде грешка од +/- 1-3 cm, ве молиме да се разбере.3.Производот може да има мали гребнатини и дамки на surfaceplease контактирате ако имате било какви прашања во врска со оваа точка.

Кон својствата

Производи во категоријата