Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Флуоресцентна зелена Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 6 x 12 #9093

Флуоресцентна зелена Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 6 x 12 9093

DEN 432.00
 

Производот е достапен
Достапност

Листот Дебелина : 1/8" (.118") Номинална.Лист Големина : 6" x 12".Тоа (специфична тежина 1.19) е помала од половината тежина во споредба со неоргански стакло.Таа е отпорна на неоргански хемикалии и нормално оковани јаглеводороди.Сепак, контактирајте со органски растворувачи може да предизвика оток, crazing, или пукнатина.Тоа е околу 8 до 10 пати повеќе отпорни на влијанието од обичните плоча стакло.Ќе се купуваат 1 парче Зелена Флуоресцентни #9093 акрилик plexiglass лист хартија маскирање на двете страни за заштита.

Кон својствата

Производи во категоријата