Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист за Метал Занаети Thickness0.3мм,Долго 3000Mm/118.11 Инчен Месинг Плоча Метал Бакарни фолии (Големина : Width50mm)

SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист за Метал Занаети Thickness0.3мм,Долго 3000Mm/118.11

DEN 691.20
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Материјал : Месинг состојба, Боја : Злато.Висок квалитет.Мазна површина, ниска содржина на кислород.Висока чистота, казна организација.Различни големини за да го изберете : 0.3mmx10mm,0.3mmx20mm,0.3mmx30mm,0.3mmx40mm,0.3mmx50mm,(Дебелина * Ширина),Должина на : 3000mm/118.11 инч.Одлична еластичност, Флексибилни, одлична густина, коефициент на топлинска спроводливост,добра спроводливост и .Може да се користи за проводници, топлинска и заварување.Може да Се Заварување - Тешко, силна.Одлично за заварување и лемење.Имаат убав механички однесување и термичка стабилност.Издржливи во употреба.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Description : Материјал : H62 Brass A различни големини за да го изберете : (Дебелина * Ширина ). : 0.3mmx10mm,0.3mmx20mm,0.3mmx30mm,0.3mmx40mm,0.3mmx50mm,Должина : 3000mm/118.11 инч.Функција : методи на Преработка : Ласер машина, ЦПУ компјутер гонг, гравирање машина, мелење machine Characteristics : карактеристики на Производот : Добри механички својства, бенигна топла пластичност,висока цврстина, добри пластичност, добра weldability, Употреба : широк спектар на значења, како што се резервоарот за вода ремени, снабдување со вода и одводни цевки, медали, јастуци, серпентина цевки, сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн.Треба други големини, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прилагодите за you Packing се Вклучени : 3000mm x Месинг Метал Тенки Лимови Foil Applications : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Производи во категоријата