Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Дебелина 0.11 во Бакар Лист 8x8 за Металугрија Занает DIY,Различни Спецификации Месинг Плоча Метал Бакарни фолии (Го

SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Дебелина 0.11 во Бакар Лист 8x8 за Металугрија Занает

DEN 936.00
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Разни големини : 100x100x3mm,100x150x3mm,100x200x3mm,200x200x3mm,200x300x3mm,300x300x3mm.Добри механички својства, добра термичка пластичност.Има силна отпорност на абење, со голема сила.Добра обработливост и лесно заварување.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Has добра топлинска спроводливост и .Погоден за заварување и лемење.Се користи професионална машина за сечење да се намали и да се користи безбедно.После тоа, ве молиме исплакнете и суво за да бидете сигурни дека не постојат вода дамки.Идеален за разни проекти од уметност, ракотворби или хоби да индустриски и научни uses Original бакар сјај, цврсто спакувани и запечатени, подготвени за итно useproduct descriptionspecification : Материјал : Brasssize : 100x100x3mm,100x150x3mm,100x200x3mm,200x200x3mm,200x300x3mm,300x300x3mm Color : како shown Good механички својства, добра thermoplasticity Has силна отпорност на абење, голема јакост, тврдина, Добра обработливост, лесно да се заварување,Погоден за производство на разни на длабоко извлекување и свиткување сила components Package се Вклучени : 1 x месинг plate A различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Material:
Brass
size:
100x100x3mm,100x150x3mm,100x200x3mm,200x200x3mm,200x300x3mm,300x300x3mm
Color:
as shown
Good mechanical properties, good thermoplasticity :
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good workability, easy to weld, :
Suitable for manufacturing various deep drawing and bending force components :
Package Included:
1 x brass plate :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата