Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Дувачкиот Метални Алуминиумски Лим Бакар Месинг фолија Лист Должина и Ширина Големина 4x8 Инчен Различни Спецификации за Металугрија Занает DIY Месинг Плоча Месинг ?

Дувачкиот Метални Алуминиумски Лим Бакар Месинг фолија Лист Должина и Ширина Големина 4x8 Инчен Различни Спецификации

DEN 1171.20
 

Производот е достапен
Достапност

Кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.МАТЕРИЈАЛ : H62 месинг Лист.Висока цврстина, добри пластичност, добра weldability.Разни големини : 100x200x0.8мм,100x200x1mm,100x200x1.5mm,100x200x2mm.Добри механички својства, добра термичка пластичност.Добра обработливост и лесно заварување.Може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Item Тежина : 1 Kilogramsproduct descriptionspecification : Материјал : Brasssize : 100x200x0.8мм,100x200x1mm,100x200x1.5mm,100x200x2mm Color : како shown Package се Вклучени : 1 x месинг plate Hard, силна, висока чистота.Пакет се Вклучени : 1 x Месинг Sheet Applications : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Material:
Brass
size:
100x200x0.8mm,100x200x1mm,100x200x1.5mm,100x200x2mm
Color:
as shown
Package Included:
1 x brass plate :
Hard, strong, high purity. :
Package Included:
1 x Brass Sheet
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата