Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Materials4x100x150mm Месинг фолија Плоча

KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Materials4x100x150mm Месинг

DEN 1632.00
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Дувачкиот има висока цврстина, висока цврстина и добар пластичност, но таа се уште може да го издржат сила обработка и под топла услови.Како да се лесно да се формираат трајно.Machinability : сечење,обликување, завршувајќи или друга обработка, и weldability е карактеристика на заварување.МЕТАЛ ОБРАБОТКА : многу прецизен, без гребнатини или гребнатини на површината.Црвено месинг метален лист jeweler квалитет цврст метал на состојба е идеален за текстурирање печат метал обработка.МАТЕРИЈАЛ : термичка обработка температура 750~830℃; annealing температура 520~650℃, ниска температура annealing температура 260~270℃, елиминирањето на внатрешните стрес.Еколошкиот месинг C26000 C2600 има одлична пластичност, со голема сила, добра обработливост, weldability и добра.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Product description Features : висока јачина, добар пластичност, добра weldability и.Употреба : Широк опсег на употреба како што се резервоарот за вода ремени, снабдување со вода и одводни цевки, медал јастуци, серпентина цевки, сложени мали производи,ракотворби, хардверски делови, музички инструменти,итн.Производ information Size : 4 X100x150mmthickness : 4mm Material : H62 Месинг plate Specification : било нула cut Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, бојата на објектот може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи разлики, на што се должи на рачно мерење.Различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

any zero cut :
1. Due to the light and screen difference, the color of the item may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow differences of due to manual measurement. :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата