Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BECCYYLY Бакарна Плоча Бакар Лист 99.9% Чист Бакар Cu Метален Лист Фолија 0.3x100x1000mm за Занаетите Aerospace Чист Бакар Плоча

BECCYYLY Бакарна Плоча Бакар Лист 99.9% Чист Бакар Cu Метален Лист Фолија 0.3x100x1000mm за Занаетите Aerospace

DEN 1771.20
 

Производот е достапен
Достапност

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка карактеристики.Таа има добра електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка својства.Бакарни плочи се користат главно за возбудлив, сечење алатки и разни прецизните делови.Димензии : Ширина : 100mm Должина : 1000mm Дебелина : 0.3 mm.Материјал својства : термичка обработка температура е 750-830 степени; annealing температура е 600-700 степени; ниска температура annealing температура за да се елиминира внатрешни стресот е 260-270 степени.Тоа може да биде заварени и brazed на други објекти за да се подобри неговата ефикасност.Производ descriptionfeature : Тенки плочи се користат главно за возбудлив, сечење алатки и разни прецизните делови.Листот има добри механички својства, термички пластичност и добра machinability, лесно е да се заварување, има отпорност на корозија, но е склон да отпорност на пукнатини.Се користи за вчитување делови се направени од различни длабоко извлекување и свиткување стресови, како што се игли, навртки, подлошки, ореви, цевки, барометар извори, екрани, радијатор делови, итн.Апликации : мобилни телефони, таблет компјутери, лаптоп ПРОЦЕСОР чипови, север-југ мост чипови, мемориски чипови, мемориски чипови и картичка чипови, тешко чипови, и помошни топлина дисипација на различни компјутерски електронски чипови.Име : Бакар Strip Material : T2 бакар plate Category : Electrolytic чист бакар series Composition : Бакар Бакар Аг : 99.90 Густина 8.9 g/cml Width : 100mm Thickness : 0.3 mm Length : 1000mm Package Included1 x бакар plate It има силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина и отпорност на корозија.

Кон својствата

Производи во категоријата