Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BECCYYLY Бакарна Плоча Бакар Лист 0.5 mm 200mm x 200mm Метал Исклучување Намалувања Премиер Чист Бакар Плоча (Големина : 0.5mm200mm200mm)

BECCYYLY Бакарна Плоча Бакар Лист 0.5 mm 200mm x 200mm Метал Исклучување Намалувања Премиер Чист Бакар Плоча

DEN 2212.80
 

Производот е достапен
Достапност

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка карактеристики.Чист бакар, дебели отстранлив винил слој заштитен слој, чисто сечење на рабови, правилна сечење може да се намали чистење работа.Димензии : Дебелина : 0.5 mm, 0.6 mm должина x ширина : 200x200mm.Таа има добра електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка својства.Силен, но тенок, лесен за чување и транспорт.Има добри механички својства и термичка стабилност.Може да се направи во цевки, прачки, жици, барови, плочи.Тоа може да биде заварени и brazed на други објекти за да се подобри неговата ефикасност.Опис на производот : функција : 1. Таа има добра електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка својства.2. Висок квалитет на цврста метална плоча.Многу погодна за текстурирање, печат и метал обработка.3. Чисто олово-бесплатни бакар.Користи вклучуваат : покрив влага, покривот рабови, ленти, виткање, хоби, занаети и DIY проекти.спецификација : Материјал : Бакар (99.9% чист бакар)Цврстина : многу soft Color : copper Copper чистота : > 99.9%Должина x ширина : 200mm*200mm Thickness : 0.5 mm, 0.6 mm Package вклучува : 1x чист бакар plate It има силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина и отпорност на корозија.

Кон својствата

Material:
Copper (99.9% pure copper)
Hardness:
very soft
Color:
copper
Copper purity:
> 99.9%
Length x width:
200mm*200mm
Thickness:
0.5mm, 0.6mm
Package includes:
1x pure copper plate
It has strong wear resistance, high strength, hardness and corrosion resistance. :

Производи во категоријата