Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист 5mm,300мм×300мм Намалувања Премиер Квалитет H62 Месинг Лист Прави Погоден за Заварување Месинг Плоча Метал Бакарни ф

SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист 5mm,300мм×300мм Намалувања Премиер Квалитет H62 Месинг

DEN 2220.00
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Повеќе Големина : прибл.300x300x2.5mm,300x300x3mm,300x300x4mm,300x300x5mm.Добри механички својства, термички државата пластични добро.Има силна отпорност на абење, со голема сила.Добро machinability, лесно заварување,.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc For убав коефициент на топлинска спроводливост,електрична спроводливост,.Тоа е погоден за заварување и braz.Сечење со Професионална машина за сечење и користете безбедно.После тоа бидете сигурни да се измијат и сува, така што без каква било вода места.Совршен за Голем Број на Проекти кои се Движат од Уметности, Занаети, или Hobbywork на Индустриски и Научни Use Pristine Бакар Сјај, Спакувани и Запечатени Цврсто , Веднаш Подготвени за Use Product description Specification : Материјал : Месинг sheet Size : прибл.300x300x2.5mm,300x300x3mm,300x300x4mm,300x300x5mm Color : како слика shows Good механички својства, термички државата пластични good Has силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина, Добри machinability, лесно заварување,кои се Погодни за производство на сите видови на длабоко извлекување и свиткување сила components Package се вклучени : 1 x Месинг sheet A различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Material:
Brass sheet
Size:
approx.300x300x2.5mm,300x300x3mm,300x300x4mm,300x300x5mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good :
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding, :
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components :
Package included:
1 x Brass sheet :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата