Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Дебели 0.15 Инчен Size 8 x 8 Инчен за Металугрија Занает DIY, Различни Спецификации Месинг Плоча Метал Бакарни фолии (Г?

SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Дебели 0.15 Инчен Size 8 x 8 Инчен за Металугрија Занает

DEN 1557.60
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Разни големини : 100x100x4mm,100x150x4mm,100x200x4mm,200x200x4mm,200x300x4mm,300x300x4mm.Добри механички својства, добра термичка пластичност.Има силна отпорност на абење, со голема сила.Добра обработливост и лесно заварување.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Has добра топлинска спроводливост и .Погоден за заварување и лемење.Се користи професионална машина за сечење да се намали и да се користи безбедно.После тоа, ве молиме исплакнете и суво за да бидете сигурни дека не постојат вода дамки.Идеален за разни проекти од уметност, ракотворби или хоби да индустриски и научни uses Original бакар сјај, цврсто спакувани и запечатени, подготвени за итно useproduct descriptionspecification : Материјал : Brasssize : 100x100x4mm,100x150x4mm,100x200x4mm,200x200x4mm,200x300x4mm,300x300x4mm Color : како shown Good механички својства, добра thermoplasticity Has силна отпорност на абење, голема јакост, тврдина, Добра обработливост, лесно да се заварување,Погоден за производство на разни на длабоко извлекување и свиткување сила components Package се Вклучени : 1 x месинг plate A различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Material:
Brass
size:
100x100x4mm,100x150x4mm,100x200x4mm,200x200x4mm,200x300x4mm,300x300x4mm
Color:
as shown
Good mechanical properties, good thermoplasticity :
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good workability, easy to weld, :
Suitable for manufacturing various deep drawing and bending force components :
Package Included:
1 x brass plate :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата