Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лим Исклучување Намалувања Премиер Квалитет 2.5 мм х 300мм x 300мм за Металугрија Занает DIY Месинг Плоча Метал Бакарни фо?

SoGuDio Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лим Исклучување Намалувања Премиер Квалитет 2.5 мм х 300мм

DEN 499.20
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Големина : прибл. 100x100x2.5mm,100x150x2.5mm,100x200x2.5mm,200x200x2.5mm,200x300x2.5mm ,300x300x2.5 5мм.Добри механички својства, термички државата пластични добро.Има силна отпорност на абење, со голема сила.Добро machinability, лесно заварување,.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Product description Specification : Материјал : brass Size : прибл. 100x100x2.5mm,100x150x2.5mm,100x200x2.5mm,200x200x2.5mm,200x300x2.5mm ,300x300x2.5 5mm Color : како слика shows Good механички својства, термички државата пластични good Has силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина, Добри machinability, лесно заварување,кои се Погодни за производство на сите видови на длабоко извлекување и свиткување сила components Package се вклучени : 1 x месинг sheet A различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

Material:
brass
Size:
approx. 100x100x2.5mm,100x150x2.5mm,100x200x2.5mm,200x200x2.5mm,200x300x2.5mm ,300x300x2.5 5mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good :
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding, :
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components :
Package included:
1 x brass sheet :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата